| andreutzay a întrebat:

Am o problema! Ma puteti ajuta?
Eu am o prietena de 11 ani.(Eu am 12. )E cea mai buna prietena a mea.Sambata(6 aprilie 2013) mama mea a vorbit cu mama ei ca duminica dupa-amiaza prietena mea sa vina la mine sa doarma.Atunci tatal sau era biat si i-a zis prietenei mele ca o lasa sa doarma la mine si mama ei i-a spus mamei mele ca e de acord.A doua zi m-am dus la prietena mea sa o iau si tatal ei mi-a spus ca e plecata cu maicasa in oras.Nu a mai venit la mine sa doarma.Azi am vorbit cu prietena mea si mi-a zis ca tatal ei nu a mai lasat-o.Ce sa fac?
Cum fac ca ea sa doarma la mine?
Ajutati-ma!
Un plan.
Cum sa il conving pe tatal sau cel betiv?
Cine imi da o modalitate de a rezolva problema ii dau funda.

4 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

In primul rand consider ca sunteti foarte micuti ca sa dormiti unul in casa celuilalt. Dar, cum ai cerut un sfat, eu cred ca ar fi mai bine sa vorbesti cu mama fetei, cred ca are mai mare putere de convingere asupra tatalui fetei decat tine. Iar daca nu, i-ai putea cere tu vorbindui formal si spunandu-i ca daca nu are incredere in tine, poate vorbii cu parintii tai.

| MEIALI a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai, si daca nu merge poate poti sa il convingi pe tatal-betivul.

| Rockerrockin a răspuns:

MMh.Pai cumparai lui taca-su un bax de bere! Asa o sa o lasa! Sau iai somnifere si zi ca alea il lasa sa bea din ce in ce mai mult! Cand o sa adoarma n-o sa mai ai probleme!laughing

| andreutzay explică:

Am incercat variantele voastre.Altceva ce sa mai fac? va rog, ajutati-ma! Mentionez ca prietena mea a mai dormit la mine de multe ori. Tacsu-betivu e prost!