| raducu1205 a întrebat:

Am primit un sistem 5.1 cu 5 boxe si un subwoofer dar se aud doar 2 boxe.
M-am chinuit 2 ore ca sa-l instalez, am cautat pe net dar tot nu am reusit. Am umblat pe la setari la PC, in control panel dar tot nu am reusit nimic. Pana la urma am intrat la ceva test si tot doar in 2 boxe se aude sunetul. Dau vot + funda la cel mai bun raspuns. Va rog frumos sa ma ajutati.

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Da un link de la placa de baza pe care o ai.

| SasNetRomania a răspuns:

Ce sistem este?
unele sisteme ca sa se auda 5.1 au nevoie de aceeasi placa audio ci anume 5.1
altele din 2.0 de pc fac singure 5.1
deci pana nu imi spui ce sistem ai nu te pot ajuta

| raducu1205 explică (pentru SasNetRomania):

E un sistem Royal SP-7000A. Mai scrie pe el 5.1 Channel Multimedia Speaker For Computer.

| SasNetRomania a răspuns (pentru raducu1205):

Nu prea am gazit detalii la acest sistem ar fi bine sa faci o poza la sistem in spate la mufe si la pc in spate.

| Spunei_Adrian_1983 a răspuns:

Nu are rost sa mai incerci si eu am unul la fel si tor doar doua boxe functioneaza