| carhartt a întrebat:

Va rog mult de tot, ajutati-ma si pe mine, am reinstlat windowsul la PC si am instalat toate driverele mai putin cel de sunet, am un realtek ac'97, m-am chinuit mult pana am reusit sa instalez, driverele de sunet, de ex.pana sa le instalez cand intram in control panel, la sunet, scria no audio devie, dar acum dupa ce l-am instalat scrie realteck ac'97, deci asta inseamna ca driverul este instalat, dar de ce nu mi se aude, de ex. pana sa-l instalez dadeam in winamp la o melodie si imi spunea ceva de genu ca nu am driverele de la placa de sunet, dar acum, intru dau paly, si totul merge ok, numai ca mie nu mie se aude, nice pe youtube nici in jocuri nici pe mess, absolut deloc.cryingspuneti-mi va rog care ar putea fi problemacryingajutati-ma sunnt disperatcryingmultumesc anticipat paa

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=775i65G&o=XP

Ai acolo la Driver, Audio...alegi Europe cred...la download, probabil viteza e mai mare sau asa ar fi normal.

BAFTA!

9 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Nu instalezi aiurea orice Realtek AC' 97. Mi se pare ca exista niste drivere generice si pe site-ul oficial Realtek. Acolo nu te-a dus gandul sa cauti? Sau totusi, placa de sunet fiind integrata in placa de baza, de ce nu cauti pe site-ul oficial al producatorului placii de baza? Afli cum se numeste placa ta de baza(daca mai ai cutia de cand l-ai cumparat sa te uiti pe ea/ altfel descarci un program gen Everest Ultimate Edition care-ti afiseaza ce componente ai), mergi pe site-ul oficial, cauti dupa anumite criterii, socket, chipset... cel mai probabil sau poate poti scrie direct la un search pe site-ul producatorului. Si apoi vezi sectiunea Download drivers(audio/sound)

| zxsds a răspuns:

Descarca driver-ul de aici:
http://download.kappa.ro/action__file/id__4995
Daca nu merge da-mi seria de la placa de baza(in caz ca ai placa de sunet onboard) si iti caut driverul.

| carhartt explică:

Tot nu merge... l-am dezinstalat pe cel pe care il aveam, l-am instalat pe acela la care mi-ai dat u linkul mmariuss si am restarta pc-ul si cand a pornit iar am intrat sal updatez am dat acolo, se incarca si la sfarsit imi apare sa dau FINISH si ''the driver cannot start''sau ceva de genu,, plz ajutati-maaa, pur si simpmlu nu mai stiu ce sa mai fac

| carhartt explică:

Offff, nu stiu de ce nu mergecrying, am luat driverul de pe linkul pe care mi l-ai dat tu, l-am luat si in format ZIP, si in format Install, si tot nu a mers, l-am dezinstalat pe cel care il aveam l-am instalat pe acela de pe realtek.com,am dat rr la PC, cand l-am pornit am dat sa il updatez sa incarcat acolo, si la sfarsit imi zice,, THE DEVICE CANNOT START 02''ceva de genul...plz ajutati-macrying(9(

| carhartt explică:

Aero, scuzama ca nu raspund pe mesaj privat, dar nu pot sa iti trimit mesaj si nu stiu de ce, am si activat mailul, dar tot imi zice ca nu e confirmat, daca ma poti ajuta asa, fara mesaj privat, am observat mesajul de la tine, si numele placii mele de baza este ASrock 775i65G sper sa ma ajuti si sa nu fi uitat de minewinkingcryingca am nevoie urgenta de tine.si de altiwinking

| TipuA a răspuns:

Hmmm, vezi daca ai bagat mufele de la boxe/woffer/ sau ce ai bine in spate.
Tu ai placa Realtek, intra in Realtek Audio Manager si configureaza setarile. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prost esti ba nimic nu sti lasa nu mai spunem nimic hai pa ca ma plictisesti pa jejejejejejej

| ADC93 a răspuns:

Si eu am ac'97 cauta pe google Realtek intrii pe site-ul lor si dai click pe downloads iar de acolo este usor