| DjDOCALyN a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare am un laptop si vreau sa ii bag windows vista am.Am un laptop pe care am windowsul si vreau sa il copiez si sunt nedumerit tebuie sa copiez tot fisierul unde scrie windows sau ceva anume ¿ funda + vot.

3 răspunsuri:
| sherlock a răspuns:

Nu! In nici un caz asa! Faci rost de un CD cu windows si il instalezi! Preferabil ia pe cineva care se pricepe!

| Adi2ro a răspuns:

Windowsul nu poti sa-l copiezi asa. Sfatul meu e sa iei o imagine de Vista care vrei, scrii pe un CD si il instalezi. Mai ales daca nu te pricepi asa bine trebuie sa ai grija.

Poti si sa "copiezi" Windowsul care il ai. Se numeste procesul. image disk. Faci o imagine a intregului disk, al sistemului de operare. Asta te-ar ajuta> http://www.terabyteunlimited.com/image-for-windows.htm

Dar repet cel mai bine sa instalezi un fresh windows Vista si completezi cu ce ai nevoie.

| SeCreT_4434 a răspuns:

Nu cum sa copiezi folderul unde e instalat windows-ul? straight face trebuie sal instalezi d pe un cd. chiar daca e copie tot e buntongue dar asa cu copiatul folder-ului nu merge tongue

Întrebări recente