| NacRonDX a întrebat:

am o intrebare : am un laptop de la DELL, are windows xp si vreau sa il reinstalez si sa pun vista cum sunt cs originale care mi le-au dat dar cand am bagat cd in laptop na aparut imic pe el nul vedea e normal?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Nu am inteles ce anume ti-au dat. Ca sa instalezi un sistem de operare,trebuie ca CD/DVD-ul sa fie bootabil,iar in momentul in care pornesti laptopul,cand ajunge la meniul de boot,sa apesi orice tasta pentru a continua. Daca tot ai un laptop, eu te sfatuiesc sa instalezi Windows 7, nu Vista. Nu ai pomenit ce configuratie ai, dar poti instala Windows 7 x64 ca este foarte bun, mai ales daca ai peste 2 GB RAM.