| princessmia a întrebat:

am si eu o intrebare: imi spuneti si mie cat mai multe lucruri la care iti pui o dorinta si aceasta se indeplineste? Cine imi spune cele mai multe lucruri primeste funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La asta sunt experta

cand cade o stea
cand te uiti la o ora fixa
cand te uiti la 12:12 sau 13:13 sau 14:14 etc
cand sufli in lumanarile din tort
la rev cand se schimba anul. in momentul 0
cand stranuti
cand vezi un avion sau o urma de avion pe cer
cand gasesti un trifoi cu patru foi
cand calci in balega laughingrolling on the floor(e adevarat, chiar daca e murdar)
cand te impiedici cu piciorul drept- una cu sa fie
cand te impiedici cu piciorul stang- una cu sa nu fie.
cand vezi o pisica neagra care fuge de tine
cand vezi un curcubeu
cand ploua cu soare
cand auzi cucul pentru prima data cantand (dorinte gen sa se intdragosteasca X de mine)
nu imi mai aduc aminte laughing, eu cand aveam 16-17 ani imi puneam gramda...ma foloseam de orice ocazie
sau cand iti cade o geana
sau cand ti se zbate un ochi
s cand te mananca nasul... laughing
spor la dorit! iti mai poti pune drinte cand te intalnesti cu duhul lampii fermecate, dar eu nu am *** asta inca sad

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa ti se indeplineasca acea dorinta gandeste-te des la ea si pozitiv asa o vei obtine.

| pisikutza a răspuns:

Iubita! nu exista asa ceva. sunt numai superstitii dar daca vrei tu. eu iti spun : cea mai credibila ar fi steaua cazatoare, cand sufli in lumanarile de pe tort... restul sunt numai chestii inventate.pa pa! sper sa ti se indeplineasca dorinta fara orice fel de superstiti. te pup!