| malin7 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care SUNT in domeniul fitness. Sunt hardgainer, am 1.72, 52 kg, fac sala de o luna..merg si fac 2 antrenamente pe zi. Am nevoie de creatina, aminoacizi, proteine cumparate sub forma de pudra etc? Nu vreau sa fac bodybuilding..doar sa am un corp de invidiat..sa-l tonific...Va rog ajutati-ma happy Funda pentru un rasp concret si detaliat.

7 răspunsuri:
| dodo1530 a răspuns:

Nu nu ai nevoie. Deocamdata, le poti lua doar din alimentatie.Ai grija la hidratare, cat de multa, la timpul dintre mese si sport...

Succes!

| malin7 explică (pentru dodo1530):

Mersi happy Beau aprox. 1.5 l la un antrenament.

| Cosmin86 a răspuns:

Cine ti-a recomandat tampenia sa faci 2 antrenamente pe zi?

| ReusxD a răspuns:

Nu ai nevoie, deocamdata. Poti lua din alimentatie.Si sa ai multa grija la hidratare cat de mult, la timpul dintre mese si sport.

| Brodo a răspuns:

Poti sa iei si proteine nu ar fi exclus asta daca ai peste 18 ani, ele sunt doar prafuri ce se gasesc si in alimentatia zilnica, si poti manca orice, caci corpul consuma in timpul antrenamentelor.

| Addrian7 a răspuns:

Dupa parerea mea nu ai nevoie de nimic, tot ce iti trebuie este o alimentatie bogata in vitamine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Addrian7):

Proteinele sunt mai importante decat vitaminele