| Andreeaanon a întrebat:

Am si eu o problema,destul de mare,zic eu. Sunt cu un baiat de o luna si ceva. Eu locuiesc intr-o garsoniera cu o bucatarie si o camera[stiti si voi cum e o garsoniera] impreuna cu parintii. De multe ori prietenul meu mi-a zis sa vin la el sau sa vina la mine sa ne uitam la un film, ma tot intreaba unde stau..stam pe afara mereu dar niciodata nu i-am arat unde locuiesc.etc. Mie imi este foarte rusine de locul in care locuiesc,adica...mi-e teama de ce parere o sa-si faca de mine.o sa zica,ca sunt o sarantoaca sau mai stiu eu ce. daca o sa vrea sa ne despartim pe tema asta? Mi-e foarte rusine. Nu stiu cum sa-i zic. Mentionez ca el nu e o persoana falsa, rea sau alte chestii. P.S. : am 14 ani.

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Daca zici ca nu e fals/rau nu cred ca va face asta! Pana la urma relatia voastra nu se petrece in garsoniera.

| Dean1996 a răspuns:

Eu zic sa-ti faci curaj si sa-i spui, adica nu trebuie sa fi rusinata de unde locuiesti, ceea ce esti, ce vrei sa faci, si lucrurile de genul.Adica locuiesti intr-o garsoniera, si ce? Nu e mare lucru.Plus ca daca e iubitul tau si te iubeste cu adevarat,o sa accepte asta,nu o sa se desparta de tine ca locuiesti intr-o garsoniera,fi curajoasa,unele lucruri vor fi mult mai complicate. Vreau sa spun,mi se pare ridicol sa te desparti de o persoana ca sta intr-o garsoniera, adica e un motiv imatur, stupid, dar nu cred ca va face asta, cred ca doar tu esti ingrijorata.Respira adanc, si fa-o happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar vaiii... ce problema

| xBya a răspuns:

laughing tu te legi de lucruri din astea minore? Eu inteleg ca nu te mandresti cu locul in care stai, dar o data si o data tot va afla. Ar fi culmea sa se desparta de tine ca nu`i place cum arata casa ta. Crede`ma ca daca nu e o persoana falsa, rea asa cum ai mentionat, nici n`o sa bage de seama. El e impreuna cu tine, nu cu prietenii/casa/parintii/animalele tale.

| Mooonsure a răspuns:

Baby,zi-i ca esti in curatenie. tine-o lunga cu curatenia,sau minte-l ca o sa urmeze sa te muti la casa,si daca el vede ca nu te mai muti,ii zici ca o sa mai dureze. Stiu cum te simti,nu-l du acasa daca ti-e rusine, minte-l, asta e, dar viata iti da lamai sa faci limonada, nu sa le mananci asa! :*puup

| M3taX a răspuns:

Prinde mult curaj si arata-i. Daca el te iubeste nu o sa zica nimic rau. La urma urmei nu conteaza acest mic detaliu. Nu are de ce sa iti fie rusine.
Bafta happy!

| xoxolavxoxo a răspuns:

Prinde curaj si cand simti tu, arata-i unde locuiesti. Daca te iubeste iubi si nu e o persoana falsa, rea cum ai zis te va intelege si nu va vrea sa va despartiti. Daca te iubeste cu ADEVARAT nu ii va pasa.Nu e nimic rau sa locuiesti intr-o garsoniera.
Bafta:*

| ChristinaLVU a răspuns:

Uite, ai putea intr-o zi sa-ti iei inima in dinti si sa-i arati unde stai. Nu-i o rusine ca stai intr-o garsoniera! Si daca el te place si te iubeste cu adevarat nu o sa-i pese! Dar eu iti propun ca inainte sa-l duci la tine acasa, spune-i ce ai pe suflet. De ce iti este teama. O sa inteleaga, zic eu.
Sper sa te-am ajutat! Multa bafta si fii tare!winking

| L0la a răspuns:

happy Un sfat! "Fii uh insati nu.te schimba pentru alti." El daca chiar te iubeste cu adevarat nu o sa ii pese de "garsoniera" unde stai. Invital la un film, servestel cu un suc, si sa nu stai cu frica in inima.k " oare ii place oare nu ii place unde locuiec" trebuie sa stai comoda. Si chiar nu e un motiv sa se desparta de tine pentru ca locuiesti acolohappyCnd il inviti la film. cumpara niste fursecuri ceva, nu o sa creada k esti SARANTOACA, Si nu are de ce sa iti fie rusie el trebuie sa te acceste asa cum esti, tu crezi ca o relatie asa e? adica crezi ca o relatie merge bazata doar pe " daca esti bogata ramanem impreuna daca nu nu ramanem impreuna"? Si cum spui uh k el nu e o persoana rea... falsa nu ai de ce sa iti faci probleme

| anea3 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat nu conteaza ca traiesti la garsoniera e important ca tii la el mult si trebuia sa te aprecieze asa cum esti si in ce loc stai.