| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU happy AM UN PRIETEN FOARTE DISPERAT DE CALCULATOR ( Team Fortress 2). Nu iese afara decat la ora 5:30 si intra la fix la 6:30.Ce sa fac sa ii explic ca calculatorul nu este un mediu de viata sa se socializeze..deja poarta ochelari si merge stramb...Va rog ajutati-ma..Se trezeste dimineata sa apese butonul POWER si se culca dupa ce il inchide..nu pot nici sa-l bat. Ajutor.

DAU FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Obsolete a răspuns:

Atunci e clar ca e vorba de venirea periodii reci chiar nici eu nu mai pot iesi din casa.Si vara abia de atingeam calculatorul.Ma daca ii ie prieten cum naiba o face ca sa scoti cablu oricine stie sa il puna la loc.

6 răspunsuri:
| Obsolete a răspuns:

E o perioada prin care trece probabil ca si eu trec prin asta din cauza frigului de iesit afara ies la scoala de culcat si eu ma culc dupa ce il sting ca nu ai nimic bun sa vezi la TV decar rar.Incearca doar sa nu il plictisesti el face asta pentru ca nu are altceva mai bun de facut. Faceti si voi ceva ce nu ati mai facut si crezi ca oa sa ii placa.Dar daca o sa faceti exact aceleasi lucruri.Atunci calculatorul e singura lui optiune.Deci mai pe larg asta e cauza unei stari de plictiseala.

| anonim_4396 explică (pentru Obsolete):

Frate...vara statea 30 min. cu pretextu ca pierde iteme...SOLUTIE

| Yvonne001 a răspuns:

Spune-i ca opresti internetul daca mai sta asa de mult pe calculator.

| Obsolete a răspuns (pentru Yvonne001):

Atunci e clar ca e vorba de venirea periodii reci chiar nici eu nu mai pot iesi din casa.Si vara abia de atingeam calculatorul.Ma daca ii ie prieten cum naiba o face ca sa scoti cablu oricine stie sa il puna la loc.

| Laurentiu_Pirvu_1993 a răspuns:

Man daca vr sa nu se mai joace pe calculator trimite-i un virus puternic pe mess

daca te risti ca apoi poate tio iei de la el

dar cel mai bine fa-ti o adresa noua de email si trimite-i virusu

ca asa nu stie deloc cine ia trimis si nu infectezi calculatorul altcuiva din greseala

| Dragon1234 a răspuns:

Bulestiei calculatorul

| SLENDY a răspuns:

E de la vreme. Iarna si Toamna si stau numai pe calculator, dar primavara si vara ma vezi numai afara. nu iti fa griji. ii va trece lui la un momendat.

Sau gandeste-te la un lucru bun. Poate fi un gamer si sa faca multi bani ca PewDiePie. El face 400 000$ pe luna cu youtube