| Nitulescu_Giovanni_1995 a întrebat:

De aproximativ 2 saptamani calculatorul mi-se tot inchide,chiar as vrea niste sfaturi de la voi,va rog, am nevoie de foarte mare ajutor! Calculatorul mi-se inchide de foarte multe ori cand ma joc jocuri ca: Team Fortress 2 sau alte gen-uri de jocuri,nu inteleg ce sa fac! Oare se inchide din cauza prafului sau este altceva? Sincer,eu am un calculator foarte bun (asta cred eu). De exemplu: Am jucat Mafia 2, Crysis 2 si 3, Sims 2 Ultimate Collection,G.T.A IV si multe alte jocuri,la grafici maxime! Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Daca il lasi pur si simplu aprins se inchide?
Dar daca te joci ceva?
Daca raspunsul la prima intrebare este afirmativ, inseamna ca sistemul de operare trebuie reinstalat.
Daca se stinge doar cand te joci un joc, inseamna ca procesorul se supraincalzeste. Poti verifica temperatura procesorului cu everest.Il descarci si intri la computer, sensor si vezi acolo ce temperatura are procesorul. Daca ai Intel, atunci trebuie sa ai maxim 55 grade, iar daca ai Amd, se acepta 60 de grade. Daca al tau are mai mult trebuie sa il cureti de praf! Nu trebuie neaparat sa schimbi pasta termica.Praful poate creste temperatura componentelor cu 5-6 grade.O curatare de praf ar ajuta mult la racire.
Bafta!
Addrian!

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Du-l la service! Trebuie sa manance si oamenii aia o paine!

| Nitulescu_Giovanni_1995 explică (pentru K0sti):

laughing) Habar n-ai cat am ras la chestia asta!

| K0sti a răspuns (pentru Nitulescu_Giovanni_1995):

happy Pai asa e!

| StalkerSoul a răspuns:

Curata-l de praf si cumpara-ti un cooler.

| Joker11 a răspuns:

Intra in Bios la setari, asa facea si al meu.

| andrei690 a răspuns:

Se inchide pentru ca procesorul e prea cald. Incearca sa il cureti si sa schimbi pasta termoconductoare. Daca ai un calculator bun inseamna ca alte componente nu au probleme

| Katalin12 a răspuns:

Incearca sa-l aspiri.
Daca tot nu merge, reinstaleaza windows-ul.

| dassy a răspuns:

Mmm. Si al meu face asa. Si este din cauza VIRUSILOR. happy ^.^

Funda? :*

| Nitulescu_Giovanni_1995 explică (pentru dassy):

1. Nu este din cauza virusilor, cred ca tu nu ai vazut mai sus ca am un calculator foarte bun si daca am un calculator foarte bun asta inseamna ca am grija de el! 2. Din cate vad esti o fata, asta inseamna ca tu iti pui tot felul de programe tampite si te joci jocuri cu foarte multi hackeri si porcarii, gen: IMVU, Stardoll si alte chestii asa ca iti sugerez sa iti cumperi un calculator mai bun si sa te documentezi!