| Andreeadeea23185 a întrebat:

Am un verișor de 7 luni cu care trebuie să stau câteva ore, aproximativ 5-6 ore. Imi puteți oferi idei de jocuri și activități pe care sa le pot desfășura cu el?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce naiba sa faci cu el la 7 luni laughing) Stai langa el si te rogi sa nu planga

| Violleta2022 a răspuns:

La 7 luni, copilul nu stie de jocuri si alte activitati.
Poti sa-i canti sau sa-i arati jucarii.
Mai poti sa-l iei de manute si sa-l ajuti sa mearga.

| alina2k18 a răspuns:

La 7 luni nu are habar de jocuri laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

încearcă sa te joci cu el. Să-l gâdili, sa i pui muzica de pe YouTube(muzica de copii îți dai seama) și să-l ții în brate și să-l legeni. Multa bafta

| IIIshaneIII a răspuns:

Ai instalezi gta 5 si scapi de el

| AllyAlexandra20 a răspuns:

La 7 luni nu prea are idee de jocuri, în afară poate de "cucu-bau" (și poți folosi varianta asta, că tot am mentionat-o big grin). Încearcă să-l faci să râdă, pune-i cântecele de copii sau cântă-i chiar tu ceva, dă-i ceva jucării (dacă ai de-alea de cauciuc pe care le poate "ronțăi", e și mai bine) sau încearcă să-i faci un mic teatru cu păpuși/animăluțe/mașini, fiindcă i se va părea interesant și sigur te va urmări cu plăcere. Sper să te ajute happy
Multă bafta cu micuțul! big grin

| Claxon987 a răspuns:

Somnicul este cel mai potrivita activitate la 7 luni

| Heninger_Gerhard_1997_jvMl a răspuns:

Invata cantece cu el sau joaca-te cu el un joc de genu' hide'n'seek.