| anonim_4396 a întrebat:

M-am gandit sa imi serbez majoratul(in mai) la iarba verde...Imi puteti da niste idei de activitati interesante pe care le-am putea desfasura, cum sa ne petrecem timpul cat mai placut si distractiv?

5 răspunsuri:
| Katiee^^ a răspuns:

Dansati, depanati amintiri, jucati carti [ sau orice alt joc interesant si amuzant : remi, adevar sau provocare, etc. happy ]. O sa vezi ca totul ca veni de la sine happy.

| Anda_5509 a răspuns:

Pai ...fiin majoratul ai putea sa te gandesti la ceva mai special...nu la iarba verde.desigur,daca ai posibilitati.Ai putea face o gramada de lucruri, daca nu ai posibilitatea sa inchiriezi un local, poti sa te duci intr un club cu prietenii, sau la tine acasa. Un majorat e ceva special, daac faceai 16 ani sau 17, 19 era o idee buna.

| marpey16 a răspuns:

Buna alegere. Iarba verde, aer... poate si un lac? Sunt mii de activitati care pot fi desfasurate in aer liber. Probabil ca, fiind un majorat, vrei sa fie nebunie si toata lumea sa se distreze la maxim.Deci puteti juca Paint ball. Sau ceva mai copilaresc: sa faceti concursuri (jucati hanbal, volei, batminton etc.) si care castiga primeste un premiu ales de tine. Sau puneti mai multi oameni(avand in vedere ca sunteti mari), faceti 2 echipe. Fete si baieti. Va legati la ochi cu totii si la Start, echipele alearga spre centru, sper a se intalni... si fiecare trebuie sa il sarute pe primul pe care il prinde (desigur, sa verificati daca e fata sau baiat laughing). Asta e o idee din tabere. Si cred ca o sa fie amuzanta pentru ca voi sunteti deja mari. Va bagati in sac pana la mijloc si faceti concurs. Stabiliti un Start si un Finish si care termina primul castiga. Sau inca 2 lucruri si te las sa te intorci la treburile talehee hee. Alt concurs.Stabiliti din nou un Start si un Finish. Fiecare baiat, ia o fata in spate. Si asa, alearga pana la Finish, primii 5 finalisti se intrec din nou in semifinala si tot asa pana castiga doar unul. Si inca ceva. Faceti cazemate si va bateti cu baloane umplute cu apa.
Distractie placuta si daca vei folosi ceva din ce ti-am zis sau nu!
Pupici, Marp :*

| Black_Cherry a răspuns:

E buna ideea big grin puteti face un gratar pe langa alta mancare si daca este in apropierea unui rau in care poti inota sau alceva e si mai bine... poti pune muzica de petrecere si chiar sa dansati...ai putea aduce si niste baloane

| ko0jy a răspuns:

Pei sa petreceti pana in zori cu genu de muzica preferat de prietenii tai dar sincer o idee buna ar fi sa mergheti intr-un club dar afci c vreibig grin