| beautifulkiss a întrebat:

Buna TPU as dori ca dupa ce scap de examene sa castig niste bani.Peste 2 zile voi face 14 ani si o sa-mi iau si buletinul si as dori sa impart niste pliante.
Ideea e ca eu nu stiu care este varsta minima, unde as putea sa intreb sa vad daca ma angajeaza ca sa zic asa.
Ma puteti ajuta va rog si sa-mi spuneti?
P.S:Sunt din Bucuresti.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Pai la 14 ani nu te angajeaza nimeni pe nicaieri, poate decat daca vrei sa devi reprezentat avon/oriflame/lady's/e-biju etc.
Oricum traieste'ti copilaria, nu te gandi de acum la munca, o sa te saturi de ea cand o sa fi mare.

| beautifulkiss explică (pentru KellyGreen):

Stiu,doar ca vreau sa mai castig niste bani pentru ca trebuie sa-mi cumpar multe rechizite si etc, lucruri necesare...
De aceea ca altfel n-am cum sa fac bani pentru ca parintii si bunicii n-au cum sa dea deoarece situatia financiara nu e chiar atat de buna...
Multumesc oricum pentru raspuns.

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

La multi ani cu sanatate, bucurii si cat mai multe impliniri!
In alta ordine de idei, trebuie sa-ti aduc la cunostinta ca in Codul Muncii este prevazut faptul ca varsta minima de angajare a unei persoane este de 16 ani. In consecinta, va trebui sa mai astepti doi ani pentru a putea presta munca de impartire a pliantelor si fluturaselor.

| unknownn a răspuns:

N-are rost sa te chinui, la 14 ani nu te angajeaza absolut niciunde.
Cand zic absolut ma refer la chiar niciunde.

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Eşti încă considerată un copil, deci nu vei avea sorţi de isbândă!
Crede-mă eu am 15 ani, şi nu am loc de muncă, şi sincer nici nu îmi doresc laughing în 3 ani nu voi mai fi copil aşa că vreau să-mi trăiesc copilăria... măcar pe asta pe care o mai am.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vârsta minimă pentru a lucra câte ceva este 16 ani.
Mai aşteaptă 2 anişori.
Succes!

| MadaAmy a răspuns:

La 14 ani e tocmai bine pentru impartit pliante uite aici un site cu cateva locuri de munca http://www.findjob.ro/bucuresti/impartit-pliante.html