| Ap_Gabriel_2001 a întrebat:

Ajutați.ma va rog!
INTREBAREA ASTA E PENTRU CEI DIN IASI, SAU PENTRU CEI CARE MA POT AJUTA!
As dori sa impart pliante, sau sa fac orice altceva...
Ideea e că am aproape 16 ani și caut metode prin care as putea face bani.
Va rog ajutați.ma cu vreun număr pe care l.as putea apela sau vreun site.
Dau funda
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Eu stiu in Buc un baiat care la 16 ani a lucrat part-time in Mall la H&M.Mergi si tu in Pallas si incearca sa vorbesti la magazinele de haine.pe baiatul respectiv il pusese la cabinele de proba, sa dea numar persoanelor care intrau in cabina, in functie de nr de articole vestimentare cu care intrau, apoi lua hainele refuzate de persoanele respective si le ducea la locul lor.Incearca si tu! Succes!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, esti prea mic, mai astepti pana la 18 ani, la impărtit pliante firmele caută fete frumoase, băieti mai rar sunt la pliante, poate cei care pun in cutie postală la scari de bloc oferte cora carefour, dar e munca multa si bani putini.

| Pandhoraa a răspuns:

Dupa ce vei implini 16 ani (sper ca curand) ai putea lucra de acasa (daca te intereseaza) ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca dar vei avea nevoie de acordul parintilor pentru ca nu esti inca major
eu zic sa incerci, bafta!
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

| Tăpălagă_Sergiu_1999 a răspuns:

Esti in Romania deci nu prea ai alternative.
Am povestit un tip din USA ca facea cate 2000 de euro pe luna doar cumparand dulciuri si diferite sandwich-uri ieftine de la supermarket si le vindea pe plaja sau pe strada la un pret mai scump. Aici nu ai sa vezi asa ceva laughing