| aDORpISICUTELE a întrebat:

Buna TPU.
As dori sa-mi scrieti top 3 povesti / povestiri de dragoste.
Cele mai impresionante povesti / povestiri primesc funda.
App: daca nu vreti sa scrieti, dati-mi un link / ceva sau puteti sa scrieti si sa-mi dati si un link.
big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merci, daca mai vrei niste sugestii de filme poti vedea "Undeva, Candva", "Inimi inflacarate" (e mai mult de familie, dar pe mine m-a sensibilizat si chiar mi-a placut), "English Patient".
Cat despre carti de dragoste, nu stiu foarte multe, dar cred ca link-urile acestea te vor ajuta:
http://love-for-books.blogspot.ro/......top-5.html
http://bptirgumures.blogspot.ro/......omane.html
Nu sunt "vanator de fundite", deci nu ma supar daca nu o voi primi eu. Sper, doar, ca te-am putut ajuta.
Spor la citit si vizionare placuta!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jane Eyre (cred exista si carte si film)

| aDORpISICUTELE explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult. Daca exista si filmul, il voi vedea tot in seara asta big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru aDORpISICUTELE):

Eu nu am vazut decat filmul, dar am auzit ca exista si cartea (din pacate doar dupa ce vazusem filmul). Totusi eu iti recomand sa citesti intai cartea si apoi sa vezi filmul. Stiu ca e plictisitor sa citesti, dar daca faci astfel, vei vedea ca o sa ai o alta perspectiva asupra intamplarilor si le vei intelege mai bine si mai profund. Sper sa tii cont de acest sfat... oricum, toate cele bune! happy

| aDORpISICUTELE explică (pentru anonim_4396):

Aseara am vazut Barefoot... Nu am mai apucat sa vad si Jane Eyre. Stii ce? Ai dreptate! Mie imi place sa citesc si voi face in felul urmator: voi citi cartea, iar dupa, voi vedea filmul! happy Daca ma pun pe citit, in doua zile am si terminat cartea big grin
Esti candidat la fundawinking

| aDORpISICUTELE explică (pentru anonim_4396):

winking
Daca nu o sa ma primesc raspunsuri, funda e a ta. Tu mi-ai dat de toate! Oricum, nu cred ca ma pot razgandi in privinta fundeiwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru aDORpISICUTELE):

Merci, daca mai vrei niste sugestii de filme poti vedea "Undeva, Candva", "Inimi inflacarate" (e mai mult de familie, dar pe mine m-a sensibilizat si chiar mi-a placut), "English Patient".
Cat despre carti de dragoste, nu stiu foarte multe, dar cred ca link-urile acestea te vor ajuta:
http://love-for-books.blogspot.ro/......top-5.html
http://bptirgumures.blogspot.ro/......omane.html
Nu sunt "vanator de fundite", deci nu ma supar daca nu o voi primi eu. Sper, doar, ca te-am putut ajuta.
Spor la citit si vizionare placuta!

| NoName2 a răspuns:

Stiu un film fain si care te poti inspira, faca vrei :d. Se cheama BAREFOOT - merita vazut si sigur te poti inspira

| aDORpISICUTELE explică (pentru NoName2):

Mersi pentru film, il voi vedea seara cu motanelul meu happy ca-i mai frumos big grin