| Antoniamadalina92 a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez un telefon nou cu urmatoarele specificatii tehnice: ecran minim de 4.5 inch, procesor dual core sau quad core, FM radio ( majoritatea modelelor f. noi nu au ), camera minin 8 MP, sa fie Samsung sau ceva cunoscut, nu Huawei, Allview etc, dual sim ( nu neaparat), si sa coste maxim 1000 de lei. Eu am cautat o gramada si nu am gasit nimic interesant. Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| Mâncărici a răspuns:

Nu Allview, e panarama. Nu fa prostia sa-ti cumperi Allview o sa regreti mult.

| Mâncărici a răspuns:

Http://www.altex.ro/......ooth-black
Uite aici e cu 100 lei mai mult decat pretul maxim pe care poti tu sa-l dai dar se merita.

| Antoniamadalina92 explică (pentru Mâncărici):

Multumesc. Intr-adevar este un telefon bun, insa am uitat sa zic ca am un iphone 4s si din punct d vedere al procesorului este mai bun al meu, nu cred ca voi gasi ceva in banii astia deja incep sa renunt la idee sad.

| Jipa95 a răspuns:

Ai cautat o gramada dar de asta ai dat? :)
https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/vodafone-smart-4-turbo-negru
In 160 euro ( ceea ce este foarte putin la performantele telefonului ) ai un procesor quad-core tactat la 1. 2ghz, memorie ram suficienta, o camera foto foarte buna, tehnologie 4g LTE, si o baterie foarte buna la ameperaj, nu o sa te lase in 4 ore. Ceea ce face telefonul si mai interesant, este sistemul de operare android 4.4 KitKat ( cea mai recenta versiune android ). Memoria interna este cam mica de 4gb, dar se rezolva cu un card de 4-8gb! :)
Recomand cu cea mai mare incredere telefonul! :)
Numai bine.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai Samsung bun, nu gasesti. Alea bune sunt de la S2 in sus si depasesc 1000 lei. S2 ti-as zice sa nu iei ca nu e prea bun. Cel mai bun telefon pana in 1000 de lei e Allview x1 soul mini, are 8 mp, fm radio, quad core 1, 5 cortex a 7, 16 gb intern, merge foarte bine pe net, sunetul la fel de bun, dar nu poti baga card in el pentru ca are deja prea multa memorie. Allview-urile sunt telefoane bune de exemplu Allview x1 soul le intrece pe celelalte pana in 2000 lei. Sau Allview p7 extreme care are procesor octa core. Deci Allview x1 soul mini. Bafta!

| Sn4k3 a răspuns (pentru Sn4k3):

Si telefonul asta il am si eu ca sa nu zici ca iti spun ce au scris aia despre el.Si filmeaza full hd big grin

| Sn4k3 a răspuns:

Si e 800 lei.

| AnimatedSignature a răspuns:

Imi bag ceva in ceva cunoscut al tau. (sau samsugi.)