| Clara007 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti daca se mai dau si anul acesta teste initiale. Sunt in clasa a 9 a la stiinte ale naturii. Daca da, la ce materii si in a cata saptamana? Multumesc.

3 răspunsuri:
| RusescuO a răspuns:

Buna, eu sunt la profil mate-info si stiu ca se dau teste initiale la toate materiile importante, in cazul tau cred ca dai la matematica si limba romana, sigur, chimie, biologie, poate fizica, istorie, geografie, engleza si franceza.Tu poti sa iti recapitulezi la aceste materii pana incepe scoala, iar dupa ce incepe vei avea o perioada de recapitulari( 1 sau 2 saptamani, sau mai putin 1 ora ) si vei da testul care de obicei nu se trece in catalog.Aceste teste se dau ca elevul sa isi reaminteasca materia si sa vada la ce nivel se afla pentru a se perfectiona si profesorul sa vada cat de bine te pricepi! Sper ca te-am ajutat si iti doresc succes la teste! happy

| Clara007 explică (pentru RusescuO):

Multumesc happy

| RusescuO a răspuns (pentru Clara007):

Cu placere, si sa stii ca iti va spune profesorul, daca vrea, daca dati test initial, dar tu intreaba-l! happy

Întrebări recente