| DaRcKsYdE a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o placa video nvidida sau Asus, care este mai buna de maxim 300 lei care sa mearga jocurile aparute recent la rezoluti mari...

Intel core duo processor e4600, 2,4 ghz
ddr2:4GB
Hdd:320 GB
vechea placa video este:nVIDIA geforce 7200gs, 256 mb

2 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

La banii astia poti sa iti iei un hd6570 sau gt440 dar o sa iti mearga cu un pic de drop frame in batelfield 3. iti trebuie o placa la 400 ron macar. poti incerca 6750 la 350ron..sau 6770 la 400ron sau gts-ul450. bafta, compara-le cautand pe google

| megamix112 a răspuns:

Nici macar sa nu speri sa iti mearga cele mai noi jocuri pe un calculator asa slab.Eu am un calculator mai slab ca al tau dar daca vrei o placa video buna i-ati una de minim 350 lei si i-ati macar un procesor i3.Cam asta ar trebui ca sa iti mearga decent toate jocurile noi aparute.Dar vezi ca noua placa video sa aiba racire buna. Eventual mai pune un cooler.