| Zahar a întrebat:

Ce carti cu vampiri/fantome/fantomite/varcolaci/fenomene paranormale(d'astea)sa citesc si eu?batting eyelashesMentionez ca am citit Twilight, Interviu cu un vampir.Multumescbatting eyelashes[Fundita la cele mai multe]

Răspuns Câştigător
| AdelinaPaula a răspuns:

Casa Noptii: Semnul; Tradarea; Aleasa; Infruntarea; Tentatia.

Vampirii din morganville: Casa de sticla; Balul fetelor moarte; Aleea Intunericului; Banchetul nebunilor [ nu stiu daca mai sunt mai multe; daca sunt mai multe volume te interesezi tu]

Micutele mincinoase.

Academia Vampirilor: 1...6

Jurnalele Vampirilor: 1...6

"616 totul este infern", de la editura Tritonic

a 16a luna

Fior

Fantoma din Canterville

Zona interzisa de Withley Strieber

Marc Levy "Si daca e adevarat" si "Te voi revedea"

" Mai las-o moale cu fantomele" de Megan Crewe.

Cutia cu fantome'' de Joe Hill

funda?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Jurnalele vampirilor-L.J.Smith
Casa Noptii- P.C.Cast si Kristin Cast.
Cronicile vampirilor-Anne Rice
Academia vampirilor-Richelle Mead
Mai las-o moale cu fantomele-Megan Crew
Luna plina-Kelley Armstrong
Vampirii din Morganville-Rachel Caine
Nu plange sub clar de luna-Heather Davis
Georgina Kincaid-Rachelle Mead
Sange albastru-Mellisa de la Cruz

| Chris a răspuns:

Daca ai citit Interviu cu un vampir iti sugerez sa termini intreaga serie ( Cronicile Vampirilor - Anne Rice ). Seria cuprinde : Vampirul Lestat, Regina Damnatilor, Povestea hotului de trupuri, Diavolul Memnock, Vampirul Armand. Noua serie a vampirilor: Pandora, Vampirul Vittorio. Poti incerca si Hotel Transylvania de Chelsea Quinn Yarbro, Dracula de Bram Stoker, Seria Vampirii Sudului de Charlaine Harris si seria Jurnalele Vampirilor de L. J. Smith. Bafta si spor la citit!

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti bune gasesti aici : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune. Sau de aventura : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Aventura; mistere : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Mistere; SF: http://www.cartidecitit.ro/Carti-SF-si-Carti-Fantasy; sau CU VAMPIRI: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Vampiri. Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta!

| AdelinaPaula a răspuns:

Uita`te vinerea la Feneomene stranii Pe Discovery. De la ora 22 pana la 00 (doua episoade).happy

| MâţaD a răspuns:

Moartea la Dallas

Jurnalele vampirilor

Casa de sticla

Morti pana la apus

Clubul mortilor

Salem's lot

Crucea lui Morrigan

Dracula

Valea Tacerii

Vampirul Vittorio

Vampirul Lestat

Moarta pentru toti

Vampirul Armand

Categoric moarta

Diavolul Memnoch

Morti cu totii

Vampirii Sudului

Ochiul lunii

Sabia magica

Violetele sunt albastre

100 de Mari enigme ale lumii

Trezirea

| Blackformyblacksoul a răspuns:

Ai citit si jurnalele vampirilor?
mai nou apare si cu bravosmug
incearca...este ceva de genu twilight