| bloodyhell a întrebat:

Vreau si eu un roman sa citesc da mai interesant cu chestii paranormale, iluzionisti vrajitori fantome, vampiri, varcolaci, criminali. ce imi recomandati?
p. s.:sa le gasesc in biblioteca

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Iti recomand tot ce e scris de Stephen King, John Saul, H.P. Lovecraft, Dean Koontz si Anne Rice. Sunt, dupa parerea mea, cei mai buni autori in domeniu si poti gasi carti (nu foarte multe, din pacate, insa e imposibil sa nu gasesti macar 5) la biblioteca din orasul tau. Romanele mele preferate sunt Shining (Stephen King), Cimitirul Animalelor (Stephen King), Interviu cu un Vampir (Anne Rice), Intuneric (John Saul) si multe altele de acesti autori happy.

| LostName a răspuns:

Cronicile Wordstone:X http://www.cronicilewardstone.ro/ John Gregory este cel de-al şaptelea fiu al celui de-al şaptelea fiu, ceea ce înseamnă că el poate vedea şi simţi toate creaturile întunericului.
În cartea de faţă, povesteşte că în tinereţea sa a trecut printr-o întâmplare primejdioasă, împrejurare în care l-a cunoscut pe Vraciul de la acea vreme.
Nu peste foarte mult timp, destinul lui avea să se schimbe...

| LoveMadScience a răspuns:

Servus! Iti recomand ''Zece negri mititei'' de Agatha Cristie.Este o carte captivanta si are o actiune care te tine cu sufletul la gurawinking.Ar mai fi si Moarte pe Nil, 13 la cina, Mana ascunsa, Ucigasul ABC( de A.Cristie).Razbunatorul, Tunele...Astea sunt cam cele mai bune carti

| CandyWorld a răspuns:

Am eu unu uite descrierea de pe spate : (te asigur ca e super are si satanisti, violuri detoate) Dupa 18 ani de omoruri si al naibi de mult burbon e timpul ca bourbon kid sa renunte la crime. Dar peto, calugarul hubal, se intoarce in santa mondega purtand misteriosul Ochi al lunii, pentru a-l cauta pe asasinul cu gluga, si nu e singurul. Caci pe urma lui Kid se afla vampirii si varcolaci, Servicul secret american, Jessica, ingerul mortii anuntand o noua baie de sange. Asa ca atunci cand un atac asupra lui Kid esueaza, cei care il vor mort descopera ca rolurile s-au inversat: Kid are propia lui lista de vitoare victime. Iar de data asta nu cruta pe nimeni...Cand vortexul violentelor tot pe strazile prafuite din Santa Mondega, cine va fi ultimul care v-a ramane in picioare? Nota editorului: Atentie aceasta carte contine expresii dure, cu sens si conotatii sexuale, dar nu face decat sa redea limbajul obisnuit din Santa Mondega. Interzisa cititorilor sub 18 ani. } Mai mult e horror pe paine are detoate crime spiritism umor.Tot ce ti-ai putea dorii de la o carte cand esi fascinat de ea.Te asigur daca o citesti vei fi pe deplin multumit. BAFTA UITE AICI O PZA CU CARTEA :http://www.google.ro/......tp?/imgres FUNDA CADA ITI PLK CARTEA JUR CA ANU O SA REGRETI DAC O CITESTI\CUMPERI :))