| MotanulVerdeVIRA a întrebat:

TPU!

Credeti ca cainii maidanezi trebuie eutanasiati? sau sa ramanem cu ei fara un motiv logic?
Oricum cainii maidanezi vor FII eutanasiati dar astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mama, cu ce ton superior ai scris! Oau! Ce destept esti! Ai priceput totul, 100% si mai sus. Ce era mai sus era parerea mea si nu trebuie sa ma iei tu de sus. S-ar putea sa nu stii bine nici cum te cheama. Trebuia sa-ti dai parerea si gata. Fiecare are dreptul la parearea lui. Nu te obliga nimeni sa fii de acord cu mine. Daca vroiai sa raspunzi trebuia s-o faci pentru cel ce a pus intrebarea si nu pentru mine. Nu te-am intrebat nimic.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu un maidanez cheltuim (daca-l "incarceram") peste 300 lei pe luna. Cu un copil ii dam o alocatie de 42 lei. Ne mai tinand cont de costurile aferente cu angajatii. Ce-l ce iubeste cainii vagabonzi sa plateasca pentru tinerea lor in tarcuri.

| Sadic a răspuns (pentru Salontanul):

Eşti amuzant, dragule. Nu se pune problema aşa, dar dacă tu şi alţii nu pricep...România.

| Salontanul a răspuns (pentru Salontanul):

Acest raspuns era pentru YukiBlack.

| Salontanul a răspuns (pentru Sadic):

Mama, cu ce ton superior ai scris! Oau! Ce destept esti! Ai priceput totul, 100% si mai sus. Ce era mai sus era parerea mea si nu trebuie sa ma iei tu de sus. S-ar putea sa nu stii bine nici cum te cheama. Trebuia sa-ti dai parerea si gata. Fiecare are dreptul la parearea lui. Nu te obliga nimeni sa fii de acord cu mine. Daca vroiai sa raspunzi trebuia s-o faci pentru cel ce a pus intrebarea si nu pentru mine. Nu te-am intrebat nimic.

| Adredemesconf a răspuns:

Si eu sunt pentru eutanasiere.Inteleg ca nu o fi vina lor, dar ce alta solutie este? In Romanica noastra draga degeaba se aloca bani pentru adaposturi ca se fura din toate partile si nu se rezolva nimic.
Nici cainii aia nu sunt fericiti... au o groaza de purici, viermi intestinali, uneori mor de foame... ar fi mai bine sa fie eutanasiati.Asa ar fi toata lumea fericita.
Consider ca e singura solutie pentru aceasta situatie avand in vedere statutul "minunat" al tarii noastre pline de hoti.
Si pentru ca am vazut "iubitori de animale" care spuneau ca e vina copilului (referitor la acel caz de la televizor) : trebuie sa fii CRETIN sa spui ca e vina copilului.Inteleg frate sa iubesti animalele, si eu le iubesc, dar nu pui viata unui caine mai presus de viata unui om! Trebuie sa fii cretin ca faci asa ceva... Sau mai vedeam inteligenti care aduceau argumente idioate de genul "dar pe violatori/criminali de ce nu-i eutanasiaza?". E trista situatia din tara noastra.Prea multi hoti, prea multi prosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu cred asta. Motive logice exista, dar omul cand se vede superior il doare-n cur de celelalte fiinte, eu propun sa omoram si oamenii maidanezi adica aia care stau pe strada, daca tot suntem superiori.

| Sadic a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord, nu se alege între copii şi câini, deci...

| JasminNoir a răspuns:

Alta solutie mai "logica" nu exista, dupa parerea mea. Daca ar exista una care sa si functioneze, cainii nu ar mai trebui eutanasiati. Dar nu este. Oamenii care sunt contra numa acuma s-au trezit ca iubesc cainii atat de tare, dupa o astfel de tragedie, ca inainte cand ii vedeau pe la colturi ii durea in cur de ei. Practic acesti oameni au "omorat"in mod indirect saracul copil. Deci... daca au ei o alta solutie mai buna decat eutanasierea, m-as bucura. Dar nu este.