| doraz a întrebat:

Cum pot bloca pe cineva pe facebook? Mentionez ca ma refer sa blochez un cont, eu avand pagina de facebook.
Mersi.

Răspuns Câştigător
| IoanaIo a răspuns:

Păi, să zicem că a comentat la poză şi cilick pe x-ul ăla de la comentariu şi o să-ţi apară (spre ex ) : You've hidden this comment so only the person who wrote it and their friends can see it. Undo this or delete this comment.
You can also report it as abusive, or ban Anisia Haha.
şi apeşi acolo pe ban. :3

6 răspunsuri:
| Cosmynelo10 a răspuns:

Il reclami, dai click pe un comentariu si dai pe ceva cu "blocatil pe cutarescu, acest comentariu imi deranjeaza prietenul, sau alte motive " prima data ii da un avertiznent dar a 2 oara ii inchide contul pentru o perioada

| IoanaIo a răspuns:

Păi te duci pe profilul personei respective şi dai clik pe aceea rotiţă de lângă mesaje şi o să-ţi apară o listă unde o să scrie 'Report/Block' şi apeşi acolo.
Sper că te-am ajutat.

| doraz explică (pentru IoanaIo):

Nu apare asa ceva la nici un profil. Asa stiam si eu ca merge cand sunt pe contul meu, insa sunt pe pagina si nu merge

| doraz explică (pentru IoanaIo):

Mersiiiihappy Dar ai idee unde gasesc lista cu persoanele pe care le-am blocat?
Atunci cand ai cont de facebook dai pe "Blocking", dar cand ai pagina de Facebook unde gasesti lista? MErsi frumos

| IoanaIo a răspuns (pentru doraz):

Chiar nu ştiu.

| IoanaIo a răspuns (pentru doraz):

Păi, să zicem că a comentat la poză şi cilick pe x-ul ăla de la comentariu şi o să-ţi apară (spre ex ) : You've hidden this comment so only the person who wrote it and their friends can see it. Undo this or delete this comment.
You can also report it as abusive, or ban Anisia Haha.
şi apeşi acolo pe ban. :3

| DyaaDiduu a răspuns:

Daca este de pe contul/profilul tau atunci este cum a spus si Ioanalo daca este vorba despre partea cand esti intrat pe o pagina atunci trebuie sa iti trimita ceva pe wall si tu stergi mesajul si acolo te intraba daca dai ban(inseamna un fel de block) sau daca comenteaza la poze cam acelasi lucru:* FUNDA?