| AnnonomusAnonimusAnonimus2013 a întrebat:

Buna TPU...Cum pot sa fac si eu rost de bani nu sume mari(100-200 lei) de pe net dar adevarat nu minciuni si tepe. Funda

Răspuns Câştigător
| M3s73rul a răspuns:

Da, poti sa iti vinzi unele lucruri. Dar in afara de asta sunt sigur ca ai auzit sau chiar ai incercat prostii de genul sondajelor si alte tampenii. Nu esti singurul :)) cu totii am incercat;)

Eu de curand am inceput sa incerc o "afacere" profitabila, in limita bunului simt, adica nu castigi foarte multi bani doar decat atunci cand esti deja cunoscut, ai un renume, eventual un blog accesat des si lumii ii place ce postezi tu.
Ideea este ca iti faci cont pe un anumit site, iar cu acel site poti sa faci "shortcut" la alte site-uri, iar cand tu postezi acel site, sau il trimiti cuiva, sau cineva il acceseaza, inainte sa intre pe site-ul dorit ii apare mai intai o reclama care dureaza 5 secunde, dupa care da "SARI PESTE" si ajunge la pagina dorita. Cand lumea iti acceseaza site-ul iti vine tie pe cont o anumita suma de bani (modesta).

Mai intai iti faci un cont aici: http://adf.ly/? id=2766324
Si da, daca iti faci cont de pe aceasta adresa, beneficiez si eu de 20% din ce faci tu, dar eu zic ca e destul de corect, eu te invat pe tine, tu poti invata pe altii si toata lumea iese in castig;)
Dupa care introduci ce inaintea caror site-uri vrei sa apara reclama de 5 secunde, dai shrink si :) trimiti mai departe.
Exemplu: http://adf.ly/2766324/pui-rr
Asa se va intampla si cu linkurile tale.

Daca vrei mai multe sugestii si manevre ca sa iti devina "afacerea" mai profitabila, lasa-mi un mesaj.

| Alexa00001 a răspuns (pentru M3s73rul):

Buna! Scz de intrebare dar ma poti ajuta si pe mine cu cv... am o urgenta foarte mare si am nevoi de 200 de € ca in cateva ore ca sa pot pleca in afara in cateva zile crying(

6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, daca ai lucruri prin casa care nu iti mai trebuiesc le poti vinde pe okazii.ro
Sper ca te-am ajutat.

| stroedaniel13 a răspuns:

Chiar am gasit un site care te invata sa faci bani indiferent de varsta sau alte lucruri: www.afaceri-profitabile.com

| Ionut7743 a răspuns:

Si eu am nvoie dar nu mia folosit nici un raspuns

| laura81 a răspuns:

Eu fac bani din afiliere. Poti citi mai multe despre asta aici: http://bit.ly/OrGwxI

Iar aici poti vedea in timp real toate comisioanele inregistrate de afiliatii de pe platforma, pe fiecare categorie in parte, minut de minut: http://bit.ly/QHRe3w

| Sandibe a răspuns:

O metoda foarte simpla, testata este pe http://goo.gl/L1x1EQ
verifica pagina de concurs din stanga