| RossettaR a întrebat:

Cum pot sa slabesc repede dar sa se vada efectul?
P. Sbig grinaca ati avut aceasta problema, voi ce ati facut [daca ati reusit sa labiti]?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mâncărici a răspuns:

Eu la varsta de 15 ani aveam 90 kg si 1. 8 m înălțime! Puțin jenant! N-am folosit remedii naturiste sau batoane de slabire, doar am lăsato mai ușor cu mîncarea si am reușit sa fac sport ( incearcă dimineața si seara sa faci abdomene ), dar să știi că nu o să săbești instant dar cel puțin nu va lăsa urme, incearcă să mănînci mai multe fructe ( o să fii și săntos( asă )! Bafta!

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Cura de slabire nu este suficienta! Dincolo de aspectul fizic, atat de evident, starea sanatatii tale este mult mai importanta! Schimbarea radicala a modului de viata este necesara pentru mentinerea siluetei si pentru imbunatatirea generala a calitatii vietii tale. Alege-ti dieta de slabit convenabila dar NEAPARAT incearca sa o combini cu exercitii fizice si disciplina in hranire. Poti incerca o cura de slabire cu boabe de mustar:
-se ia de 3 ori pe zi, inainte de masa, cate o lingurita cu boabe de mustar, cu apa.
In stomac boabele se unfla si formeaza un mucilagiu care antreneaza toate riduurile de pe intestine, ajutand si la scaderea colesterolului.
Acest mod de viata se pastreaza in continuare.

| AmiraAlina a răspuns:

Dieta cu fructe. Mananca 2-3 zile doar fructe si bea 2 l de apa pe zi. Mananca cate un fruct la 2 ore pentru a avea energie toata ziua. Mie chiar mi-a mers big grin De la 54 am ajuns la 52. Si doar o zi am tinut! Daca mai bei si ceai negru sau verde e perfect! Succes happy

| Tiberiu_Despa_1995 a răspuns:

Relax and tone, benzi, batoane de slabit, infometare...nimic din astea nu functioneaza! Cel mai bine este sa renunti la mancaruri si bauturi care iti fac rau, cum ar fi fast-food, prajeli, chipsuri, dulciuri, sucuri acidulate sau chiar si cele care pretind a fi naturale si sa faci si niste exectitii fizice. Nu cred ca este necesara o dieta. daca renunti la mancarurile astea "otravitoare" si gasesti sau sa concepi un plan de exercitii(jogging - daca nu vrei sa te complici), totul ar trebui sa fie bine. Desigur, nu trebuie sa cazi in extrema, adica sa mananci o data pe zi sau sau din contra, sa nu te mai opresti. Cel mai bine este sa mananci putin si des si eventual sa nu mananci dupa 8(in cazul meu). Repedeworried...aici poate sa apara o problema pentru ca orice ai face, efecte vizibile nu apar decat dupa 6-8 saptamani de la inceperea unui program, indiferent de exercitii. Ideea de baza este ca trebuie sa ai multa vointa daca vrei sa faci ceva. No pain, no gain!