| fearlessss a întrebat:

Daca e cineva care stie bine sa cante rap, dar nu stie sa faca versuri si ii place ceva de aici: Strofa1: De mic,mi-am dorit sa fiu cine am vrut
Trecand peste obstacole, bariere
Am ramas la fel, sperand in sansele mele,
Ca viata de golan, nu e cum o cred altii
E viata, libertatea, puritatea inimii noastre.
Refren: Si-am sa raman la fel,
Pretuind ce ne-nconjoara,
Ca viata-i doar o scara
Plina de rasete si supararii
Strofa 2:Adesea am avut, vise imposibile
Tot timpul alergand printre straini
Printre oameni hipnotizati de`avere
Ce vroiau sa stranga`n mana doar puteree.
Refren :...
Strofa 3:Mi-am dorit mult libertatea, viata de golan
Insa, mi s-au facut multe mofturi
Dar nu m-am bucurat
Simteam ca`s doar o iluzie
Simteam ca n-aduc fericirea,
Cand eu de fapt imi cautam menireaa.
Refren:...

Alta: Strofa 1:Creatorul nu e inspirat de nimic,
Creatorul nu e ceva material
E esenta unor trairi exteriorizate
E subconstientul care ganduri imparte
Cand scrie,nu se poate-oprii
Pentru el,asa e esenta lumii vii,
E dincolo de foaie, de cuvinte
Nu se poate-atinge, dar se poate simte
Plin de sentimente, le da drumu pe foaie
Arunca venin ce loveste
Ca nu-i e frica sa scrie tot ce gandeste!
Strofa 2:Exista-n noi, in voi
Creatorul ramane mereu
Din ce se stie, se cunoaste, e-un dar
De la Dumnezeu
Este forta-ascunsa-n fiecare
Este o forma a durerii
El nu imprastie petalee.

Strofa 3:Apasat de suparari,de ura
Loveste suflete-ntunecate
Vrea s-arate,s-arate,sa v-arate
Secrete-ascunse,cortina din spate
Ce se desfasoara-ntrun mediu aparte
E vorba de politica,de masonerie
E vorba de-adevarul care nu se stie
Controlul creierului, nu e constientizat
De-asta creatorul s-a format
Din lipsa de-adevar, din lipsa de putere
O sa lasam in spate doar sechele.

Deci daca este cineva care stie sa cante bine rap si ii plac versurile si vrea o colaborare(adica eu versuri el/ea voce) scrieti`mi plzz happy

9 răspunsuri:
| YourDeath a răspuns:

Nu te supara, dar versurile...nu sunt prea reusite. Eu ascult rap de la 8 ani, si am ceva experienta, daca pot spune asa. DAR nu prea am ''voce'' de rap, insa inspiratie am destula. Incearca sa schimbi putin versurile. Acum nu spun sa vorbesti in ele despre femei, bani, si altele cum face Lil Wayne. Mi se par cam slabute versurile tale. Dar iti spun ceva: nu te lasa afectat de ce iti zic, continua sa faci versuri, ca poate vreodata ajungi mare. Bafta!

| fearlessss explică (pentru YourDeath):

Mersi..si nu am cum sa scriu de femei..pentru ca sunt fatalaughing

| YourDeath a răspuns (pentru fearlessss):

laughing Frumos asalaughing Atunci iti zic altceva: orice ai face, nu te lua dupa versurile lui Niki Minajlaughing

| TheBlisterExists a răspuns:

Frate, eu fac rap de pe clasa a7a.
La fel am inceput si eu, cu catrene si multe refrene.
Nu asa se face. Strofele rap in general au 16 versuri fiecare dar asta poate varia in functie de instrumental.
Daca vrei sa discutam pe tema asta da-mi un mesaj cu ID-ul tau de Messenger si vedem ce si cum mai poti invatahappy Bafta si spor la scris!

| fearlessss explică (pentru TheBlisterExists):

Sandra_printy99@yahoo.com ..stiu ca sunt prea putine versuri dar am zis sa o fac mica sa nu am mult de scrie pe TPU cand le trimit..si ca sa vad pareri de icneput adica daca maia re rost sa continui.

| ellenushka03 a răspuns:

Super, ai talent

| fearlessss explică (pentru ellenushka03):

Mersi..stii sa canti?

| ellenushka03 a răspuns (pentru fearlessss):

Da, dar nu genul asta rap. Imi place sa ascult dar nu ma pricep la cantat

| Blue_Iuli_1980 a răspuns:

Vr