| mihai1353 a întrebat:

Buna TPU de 3 luni am o acnee...si nu mai scap de ea.De 3 saptamana am fost la un dermatolog.Mi'a scris un tratament cu >skinorendimineata si isotrexin >gel seara.Pe langa mi-a recomantat si Sebium gel spumant sa il folosesc in locul sapunului. Intrebarea mea este in cat timp(apoximativ) imi va inceta accneea..adica sa nu mi se mai faca cosi deoarece...acest tratament ma ajuta, adica imi apar cosuri, iar dupa cateva zice sunt distruse de tratament, insa la foarte putin timp dupa ce dispar, uneori nici nu dispar bine petele ramase si simt ca imi ies alte cosuri in alte zone si tot asa.Cand fac efort(mentionez ca fac zilnic, joc fotbal, muncesc..etc)dupa putin timp simt multe mancarimi in tot corpul..ca si niste intepaturi..pe spate, piept, fata chiar si picioare si maini dar mai putin.Cine are idee cam dupa cat timp ar trebui sa imi inceteze complet? adica sa nu mai produca iar..si iar cosi? DAU FUNDA big grin

5 răspunsuri:
| Melymonade a răspuns:

Am și eu Sebium Gel de la Bioderma, este foarte bun. In rest, nu vreau să spun prostii pentru că nu mă pricep...

| YuukiDream a răspuns:

Isotrexin si skinoren am folosit si eu. Un gel spumant am folosit si eu, insa nu acela. Oricum, daca curata pielea moarta, e bine. Mie mi-au trecut cosurile cam intr-o luna s-a vazut rezultatul, dar tratamentul trebuie continuat o perioada deoarece ele pot reveni. Dupa ce ti se pare ca acneea a disparut e indicat sa mergi la dermatolog si probabil iti va da o crema mai putin agresiva. Iti vor trece, insa nu trebuie negllijat tratamentul mai apoi. Succes!

| mihai1353 explică (pentru YuukiDream):

Okwinking...ms pentru sfaturi...am o intrebare insa big grin pe parcursul tratamentului disparea cosurile si aparea altele..si tot asa?happy

| YuukiDream a răspuns (pentru mihai1353):

Da. La inceput au disparut si au aparut, apoi au disparut si au aparut mai putine, au disparut si iar au aparut mai putine pana nu au mai aparut.

| mihai1353 explică (pentru YuukiDream):

Ok:* mersiwinking