| anonim_4396 a întrebat:

de 3 zile au m-am cunoscut pe Facebook cu doi norvegieni de 19 ani ce sunt cumva intr-un schimb de experienta in Romania, m-am întâlnit cu ei la un local din centrul Bucureștiului unde au au mâncat un preparat traditional, era cumva un fel de combinație cu mămăliga, carne de porc, ceva verdețuri și sosuri, bun, mi-au spus ca le— plăcut și ca Le-ar plăcea sa mănânce ceva chiar sa fie tradițional adevarat, Adica preparatul acesta era doar singurul din meniu si nu prea părea suta la suta românesc, le-am spus ca mâine când ma văd cu ei, dacă vor, caut un local cu mancare traditioneasca si mergem acolo, ce restaurante/locuri sunt in București/in jurul Bucureștiului la maxim 30-35 de km, unde se poate mânca mancare tradiționala buna? Gen Ciolan, sarmale, ciorbe românești etc... Am mai căutat pe google dar nu prea au recenzii și vreau sa ii duc la un restaurant bun, la care stiu sigur ca a mai fost lume și s-a simțit bine, un fost coleg de clasa mi-a spus ca sunt "un țaran ca vreau sa ii duc pe străini sa mănânce mancare tradiționala" dar nu cred ca e așa. in fine? Ce restaurante recomandați? Sau hanuri

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Iti spun unde am mancat eu si a fost totul ok.
Poti incerca lanturile City Grill: Hanul lui Manuc, Carul cu bere, Hanul berarilor. Toate acestea au preturi decente. Mai este Restaurant Casa Doina pe Kiselef, mancare foarte buna, dar destul de scumpicei, insa s-ar putea sa le placa foarte mult.

Daca ar fi sa ii duc, acolo i-as duce.

Succes!

| anonim_4396 explică (pentru sonya):

Bun, m-am decis, ii voi duce la Casa Doina, mersi de recomandari

| sonya a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vei regreta! Asa cum am spus, preturile sunt mari, dar locatia, atmosfera nu se compara cu nici un alt loc.

Distractie placuta!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat