| MishuCuc a întrebat:

de cand eram mic imi doream un catel, dar parintii mei tot spuneau ca o sa-mi iau cand o sa ne mutam la casa si cand aveam 9 ani a venit vremea sa ne mutam, dar au gasit tot un apartament, doar ca asta ara mult mai mare.Si pan la urma lau cumparat si tot nu au putut sa-mi ia un caine. M-am rugat in fiecare zi de ei, am incercat in toate felurile, dar degeaba.Va rog spuneti-mi cum sa procedez sa-i conving daca se poate pentru ca tot timpul cand deschid subiectul ei nici nu vor sa auda de caini in apartament, ASA CA MA-M GANDIT sa-l iau si sa-l aduc acasa, doar ca de unde bani, de la cine, daca vor accepta oare?

6 răspunsuri:
| AleD a răspuns:

La tata nu vrea sa auda de caine in partMent.mama ma lasa.pai ziua mea e in curand si o sa am destui invitati si o sa se adune suficient.ei asta ar vrea sa-mi cumpere cadou. poti incerca si u numa ca nu garantez ca la tine va tine.depinde ce fel de parinti ai.alfel daca zici ca leai zis tot ce se putea zice si tot nu-s de acord sincer nu cred ca ai ce facestraight face. sper ca te-am ajutatwinking

| Overflame a răspuns:

Daca este un caine frumos, jucaus si ei vad ca ai multa afectiune pentru el iti garantez ca il voi pastra...a si am uitat iti trebuie si niste note bune la scoala, ca altfel fi sigur ca nu te vor lasa, mult noroc si astept fundita happy

| Aditzu1988 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu iti iei caine in apartament. Poate te lasa sa iti iei niste pesti, eventual papagali. Nu cred ca vor fi prea incantati sa vii cu cainele in casa.

| TheEnergyNeverDies a răspuns:

Sa ai un catel implica multa responsabilitate.Si eu sunt in aceeasi situatie, insa nu te gandi numai la nevoile tale ci si la nevoile catelului pentru ca el are nevoie de spatiu.La inceput esti entuziasmat dar dupa o perioada devine neplacut sa te trezesti dimineata sa il plimbi si sa ii faci curat si toate celelalte.Acum depinde de tine ce vei alege sa faci dar eu iti recomand un animal pentru apartament in locul unui catelwinking

| mihaamihaa98 a răspuns:

Pai cauta pe net un centru de adoptie acolo nu-ti trebuei deloc banii. dar mai bine ii convingi pe parintii tai.spune-le ca vei avea grija de el si cal vei scoate in fiecare zi afara. daca o sati cumpere ia-ti un bichon. sunt super dragalasi.si eu am un catel bichon si eu tot asa m-am rugat de mama pana mi l-a luat.un om mi-a cerut 200 euro pe el si mama i-a zis ca nul da ca deja neam atasat foarte mult de el si il iubim. spune-le parintilor sa te lasa ca il vei dresa tu si ii vei da de mancare...

. Sper ca ti-am fost de folos. funda?:X

| laurik13 a răspuns:

Shy eu am aceeasi problema si am renuntat.Ma gandesc ca atunci cand voi fi mare si voi avea casa mea imi voi lua caine.Dar dc ai apartament poti sa-ti iei un caine mic cum ar fi un bichon. Poti sa te documentezi pe net despre acest caine.Nu naparleste si nici nu se imbolnaveste des.Dc nici asa nu ii convingi.Mai bine ia unu si arata.le ca ai mare grija de el:ii dai de mancare, il speli, il plimbi si cred ca il vor accepta!big grin