| MishuCuc a întrebat:

de cand eram mic imi doream un catel dar parintii mei tot spuneau ca o sa-mi iau cand o sa ne mutam la casa si cand aveam 9 ani a venit vremea sa ne mutam, dar au gasit tot un apartament, doar ca asta ara mult mai mare.Si pan la urma lau cumparat si tot nu au putut sa-mi ia un caine. M-am rugat in fiecare zi de ei, am incercat in toate felurile, dar degeaba.Va rog spuneti-mi cum sa procedez sa-i conving, daca se poate pentru ca tot timpul cand deschid subiectul ei nici nu vor sa auda de caini in apartament.

Răspuns Câştigător
| MatsuKeruGirl a răspuns:

Cred ca parintii tai nu vor un caine deoarece, ei se gandesc ca un timp te vei ocupa de catel si dupa ce te vei plictisi de el, nu-l vei mai ingriji si atunci vor trebui sa-l dea. trebuie sa-i convingi ca vei avea in fiecare zi de el, il vei spala, peria, hrani...etc...poti de exemplu sa cumperi un papagal si sa ai grija de el, sa-i oferi toata atentia ta, daca chiar te vei descurca cu papagalul, isi vor da seama ca poti avea grija si de un caine. o zi frumoasa sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Poate vor fi de acord cu un alt animal (de exemplu pisica, hamster, papagal, acvariu cu pesti, etc) care e mai usor de intretinut.

Adevarul e ca, cainele e unul dintre cele mai greu de intretinut animale de companie cand vine vorba de stat in apartament.

| mona a răspuns:

Daca ti un caine in apartament,ai o responsabilitate mare, trebuie sa te ocupi de acel caine nu i suficient numai sa i dai sa mananca, ar mai fi...trezitu de dimineata,ca sa l scoti afara sa si faca nevoile,vaccinurile, baia, si multe altele...mai gandeste-te bine cand e vorba de dorintele tale, nu degeaba refuza parintii sa ia un caine

| Aditzu1988 a răspuns:

Ia-ti niste pesti

| mamazombi a răspuns:

Frate e simplu lasa odata usa descuiata noaptea la apartament si spune unui prieten deal tau sa vina sa fure ceva darsa fie imbracat cu haine negre, manusi si cagula. apoi sa le spui ca trebuie sa cumparati un catel pentru a asigura casa. o vor face da ca dispare cate ceva in fiecare noapte.tu doar sa descui usa noapte de noapte si sa il chemi pe prietenul tau. pana iti cumpara un caine.plizz da-mi o funda

| cosminel_5994 a răspuns:

Spunele ca esti innebunit dupa cainii! Bafta!