| MishuCuc a întrebat:

de cand eram mic imi doream un catel, dar parintii mei tot spuneau ca o sa-mi iau cand o sa ne mutam la casa si cand aveam 9 ani a venit vremea sa ne mutam, dar au gasit tot un apartament, doar ca asta ara mult mai mare.Si pan la urma lau cumparat si tot nu au putut sa-mi ia un caine. M-am rugat in fiecare zi de ei, am incercat in toate felurile, dar degeaba.Va rog spuneti-mi cum sa procedez sa-i conving, daca se poate pentru ca tot timpul cand deschid subiectul ei nici nu vor sa auda de caini in apartament.

5 răspunsuri:
| symy_1713 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o situatie similara. Spune-le ca o sa se invete sa faca la pampers si ca exista pampersi pentru caini ( pad-uri absorbante care se pun pe jos si face acolo ca pe o patura ) care au arome ce atrag cainele sa faca nevoile acolo. Ia un caine care sa nu naparleasca si sa fie micut de exemplu un yorkie ( are banita hipoalergenica si nu naparleste mai deloc ). Roaga-i sa iti acorde putin timp sa le poti explica totul, nu-i stresa, abordeaza acest subiect doar cand sunt linistiti.
Inclin sa cred ca vei reusi sa-i indupleci.
Succes!

| SelenaSuperFan1 a răspuns:

Iti spun eu spune-le ca nai nicun prieten nu mai mananci plangi si stai nu ma pea afara si apoi se vr idupleca ei sa iti ia le spui condite!

Răspuns utilizator avertizat
| yngerash_4642 a răspuns:

Fa cum am facut si eu.Cumpara un caine si du-l acasa.Este deja cumparat si nu mai au cum sa iti spuna ca nu ai voie. Funda?

| Daianee a răspuns:

Pai si eu am patit la fel cu pisica. Adul incasa si incepi sa fi raspunzator pentru el.parintii tai nu o saal mai arunce cand vor vedea cat de atent esti cu el.Iti tin pumnii!