| Tourniquet a întrebat:

Imi doresc foarte mult un catel, dar parintii mei nu-si doresc in ruptul capului sa-mi ia unul. Am vorbit si pot sa iau unul cu 400-500 de lei, m-am documentat despre catei, chiar incep sa exersez pe cainele prietenului meu laughing.
Parintii mei spun ca nu putem ca suntem multi in apartament (6 persoane), ma rog, ii inteleg. Dar mereu spun "o sa ne mutam si atunci iti iau catel" si cu asta mereu inchid subiectul "caine". Ma gandeam sa cumpar cainele si sa-l aduc acasa, atunci nu o sa il mai poata refuza.
Va rog, cu ce asi putea sa ii conving?

Multumesc!
P. S : scuzati categoria...

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Una peste alta, cine se va ocupa de el din punct de vedere ar hranei, al vizitelor la medicul veterinar, etc? Este o cheltuială de bani și responsabilitate!
Pa, pa.

| Alexandra_8644 a răspuns:

Dovedestele ca catei sunt buni