| Simmsii a întrebat:

Buna TPU happy. de o vreme prietena mea cea mai buna. de cand a aflat ca am fost la mare si am lipsit cateva zile de la scoala... a devenit mai nesimtita si se supara din orice :-s. e jignitoare si ma calca p nervi. as vrea sa aflu mai merita sa fiu prietena cu ea?

8 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Este doar decizia ta daca mai merita sa fi prietena cu ea!winking Macar gandeste-te la momente petrecute impreuna, daca exista!

| LalLyBoOmD a răspuns:

Pai trebuie sa se fi suparat dintr-un motiv...ai fost cu alta prietena? Poate e geloasa daca erati cele mai bune prietene. Poate s-a suparat ca nu ai invitat-o si pe ea. Poate are alta prietena sau poate s-a suparat pe cineva si e mai tafnoasa! Eu spun sa mai fiti prietene doar daca iti spune de ce se poarta asa! Daca nu-ti zice poate e vreo pitipoanca sau a devenit emo sau vrea sa fie mai serioasa etc. Intreab-o de ce se poarta asa si dupa raspuns vei decide daca merita sa mai fiti prietene sau nuwinking fundita? big grin

| Rebbbeca a răspuns:

Nu te merita, iti zic ewo...O sa vezi ca o sa regrete ca s-a supi pe tine sau ce are ea si o sa vrea sa se imprieteneasca iar cu tine.Tu poti sa-i platesti cu aceiasi moneda(faci la fel ca ea) sa vada si ea cu te simti tu.Si sincer nu merita sa mai fi prietena cu ea.Dar incearca sa o intrebi ce are.

| midiots a răspuns:

Intreab-o pe direct de ce se poarta asa, pune-i intrebarea care se foloseste de obicei "Ce-i cu tine in ultima vreme de te porti asa?". Daca nu vorbesti cu ea si n-o so mai bagi deloc in seama amandoua o sa va simtiti ca dracu!(asa era cand ma certam si eu cu prietenii). Daca iti spune ce o deranjato nu mai aveti decat sa rezolvati problema...(daca se poate).

Bafta.

| Deyutzica a răspuns:

Daca asa se comporta cu tine, nu prea mai are rost sa fi prietena cu ea.Eu zic sa mai astepti un timp caci poate este ceva trecator, si daca nu inceteaza sa fie jignitoare, nu mai are rost sa fi prietena cu ea. Daca se comporta cu tine asa, poate ca s-a imprietenit cu tine pentru unele beneficii.

Sper ca te-am ajutatwinkingFunda?winking

| sabrinutza11 a răspuns:

Daca te ignora mereu eu cred ca nu. poate si-a facut o noua prietena cat timt ai fost tu plecata cine stie ce.

| Nobody_8784 a răspuns:

Mai intreab-o de ce se comporta asa.adica afla de ce face chestiile astea si sincer daca continua nu are rost.

| letitia_8187 a răspuns:

Hei happy
si mie mi s-a intamplat la fel. am lipsit cateva zile de la scoala happy
ziua urmatoare cand am mers la scoala nu a mai fost asa cum a fost inainte.
nu statea cu mine, nu ma saluta, nu ma baga in seama si statea cu celelalte fete din clasa, dar ele nu au stiu ce a spus ea despre ele happy dar nah in fine oh go on
intr-o zis am dat test la romana a stat langa mine si tot testul la copiat de la mine si ea o luat 10 si eu am luat 8
in primul rand nu era corect am avut aceleasi gresileli oh go on in fin
nu merita sa fi prietena cu ea pentru ca cine stie ce vorbeste pe la spatele tau, si oameni se schimba si daca te schimbi odata nu te mai schimibi inapoi happy

incearca sa no mai bagi mult in seama,
inteleg ca e cea mi buna prietena a ta si ea era a mea
dar oh go on niciodata nu cunosti oameni cu adevarat
numa ei stiu ce vorbeste ea in spatele tau.