| XxDulcikaKrisyxX a întrebat:

Buna TPU deci... as vrea si eu in vacanta asta sa citesc o carte dar nu orice carte una foarte frumosa si interesanta, cea mai buna pe care ati citit-o voi si nu foarte scurta in jur de 200 si ceva de pagini.
Mie mi-au placut genul de carti care cuprind aventuri, magie, puteti sa imi recomadati ce vreti in afara de twilight si sa fie interesante. Sper ca v-am informat in legatura cu tot va multumesc love struck kiss

12 răspunsuri:
| Jolley a răspuns:

Carrti interesante si mai frumoase citite vreodata de mine:

-GAZDA = Stephenie Meyer

-Lupii din Mercy Falls = Maggye Stiefvater (toate cele 4 volume)

-Jocurile foamei = Suzanne Collins (toate cele 3-4 volume)

Sper sa-ti placa!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-au placut foarte mult cartile ''Cei trei muschetari'',''Dupa 20 de ani'' si ''Vicontele de Bragellone'' de Alexandre Dumas.

| Ekcstsy a răspuns:

Misterele parisului, seria lui sir arthur conan doyle cu sherlock holmes, cainele din baskerville

| ÎngerCretin a răspuns:

Citesti cartea Pinocchio de 2 ori daca vrei 200 pagini laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| elenuyzy a răspuns:

Singurele carti in genul asta pe care le-am citit eu au fost: masca blestemata de nick baron si jocuri demonice de richard lee bryers. mie imi plac mai mult cartile clasice ale autorilor consarati din literatura universala. incearca si dostoievki : crima si pedeapsa, idiotul, amintiri din casa mortii etc sau victor hugo :mizerabilii(3vol)

| sweetheart3 a răspuns:

Http://sooshine.wordpress.com/ aici eu scriu o poveste :)

| Mocanu_Sorin-Valentin_1998 a răspuns:

Incearca "Povestile Bardului Beedle" de J.K.Rowling(25 lei) sau "Portalul spre taramul Mirrorcape(45 lei)- eu am castigat-o la un concurs online big grinma rog...cand(si daca) citesti "Portalul..." incearca sa citesti mai rar si sa-ti imaginezi ce se intample si cum arata lucrurile prezentate, pentru ca altfel nu intelegi nimic. Oricum incearc-o, meritawinking are 446 de pagini. Sau daca vrei vrajitorie si aventura ia volumele
"Harry Potter" tot de J.K.Rowling, sunt putin mai diferite fata de filme dar interesante in acelasi timp.big grin

| ContdeNIMIK a răspuns:

Cauta ciresari volumul 2