| GeOrGiAnA_7466 a întrebat:

Buna TPU...deci.stau in banca cu o fata enervanta si as vrea sa ma mute diriga cu altcineva, mai exact cu un baiat, dar nu am nici un motiv(apropo:eu trebuie sa stau in prma banca ca am ochelari, si stau si diriga a zis ca nu avem voie sa stam fata cu fata)Va rog frumos dati'mi niste motive, dar bune, ca sa ma lase diriga sa ma mut. FUNDA+CE MAI VRETI VOI! SI RASPUNS CAT MAI RAPIID, CA MAINE AM ORE CU DIRIGA(dar nu ceva de genu, sa'i zic in fata ca e enervanta colega)!

Răspuns Câştigător
| tpuu a răspuns:

Du-te la diriginta ta si roaga frumos daca ai putea sa te muti cu altcineva in banca, deoarece cu colega ta nu poti fi atenta la ora deoarece vorbeste.
si daca nu te lasa spune-i parintilor taiwinking pentru ca daca nu poti sa stai cu colegata parintii rai vor intelege si vor vorbi cu diriginta tawinking
daca parintii thai nu vor sa vb. spune-i lu colega ta cate douawinking sau la ore fa ca ea. deranjeazo si pe ea cum face si ea. si poate se enerveaza si ea si vb si ea cu diriga voastra si spune sa va mutati

4 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Sa-ii zici ca fata vb in ora si nu te poti concenta.Sau mai asteapta pana va muta iar, si eu am avut o problema la fel)ca...STIU O IDEE, spune-i unei colege (oricare, dar putin scunda), sa-i zica ca nu vede din spate, si atunci dn ta diriginta poate te va muta si pe tine, poate pe toata clasa., cam atat mi-a venit, pup papa:*

| BYBY a răspuns:

Spui si tu ca nu ai loc in banca
ca nu poti fi atenta la ore
ca te cicaleste
ca iti distrage atentia
ca nu mai vrei sa stai cu ea
...sau gen:doamna,e enervanta,nu ma lasa in pace, vrea doar sa vorbim, iar eu sa invat...
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"diriga a zis ca nu avem voie sa stam fata cu fata" - atunci cum se face că stai cu o fată în bancă?

| Gaby29 a răspuns:

Ii zici ca nu te lasa in pace si vrei sa te muti. ca nu te lasa sa fi atent la orewinking sper sa mearga... Succes