| pikaღ a întrebat:

este adevarat ca pretul unui produs de pe internet este mai mare decat pretul din magazin?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este foarte adevărat că produsul de pe internet nu este la fel ca cel din magazin!
Mare grijă ce cumperi și cum cumperi de pe net!
Pa, pa.

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula este invers, chiar adaugand si taxa de transport. In plus te scuteste de drumuri, mai ales daca nu ai un magazin in localitatea ta.

| 1000bodies a răspuns:

Nu. Din cate mi-am luat eu de pe net, am iesit mai bine decat daca mi-as fi luat din magazine. Dar intr-adevar, taxa de transport poate sa fie maricica.

| icEmaN10 a răspuns:

Depinde de sitewinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

In cele mai multe cazuri este invers

| Azµre a răspuns:

Nu, este o prostie. Depinde de unde cumperi și ce cumperi! De exemplu magazinele mari au discount-uri dacă cumperi de pe net. Chiar dacă plătești transportul să zicem 20 de lei dar aici depinde de ce cumperi și cât!
De exemplu zicem un magazin cum e flanco sau altex care au avut promoții și au din când în când. Dacă cumperi de pe site-ul lor iei cu 50 de lei mai ieftin să zicem sau un procentaj de 20 la sută la produs.
De exemplu eu am cumpărat de la altex cu o reducere de 30 % un router că l-am luat de pe net și nu din magazin. Și cu toate astea am fost de mi l-am ridicat singur din magazin.
Deci sunt oferte, sunt situații în care prețul este mai mic.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Da,dar doar pentru că are taxa de transport.
O zi bună!

| Ax3LdeV a răspuns:

Am cumparat extrem de multe lucrurii de pe net si daca stii unde sa cauti chiar gasesti cu mult mai ieftin, dar trebuie sa viezii parerile userilor si certificatul de incredere al site-ului

| AlinnJe a răspuns:

Bineinteles.Ei sppun ca nu e taxa pentru transport dar de fapt este inclusa in pretul haini.
Sper ca ti-am fost de ajutor si sa dai funda happy

| anadark84 a răspuns:

Trebuie sa cauti, sa compari, sa verifici. Sigur vei gasi produse mai ieftine pe net decat in magazine! Timpul de cautare e mai scurt, efortul e minim.

| Aqustic a răspuns:

NU este adevarat, in unele cazuri poate.

| Flaviu_Lapusan_1997 a răspuns:

Depinde de pe ce site-uri dar de obicei este mai mic sau egal cu cel din magazin...

| Crossnight a răspuns:

Da asa este