| ღჩօოჩօղყƙღ a întrebat:

Este un baiat care i`a spus fratelui meu o data...ca ma place, si eu il plac si nu stiu cum sa fiu cu el.adica sa aflu daca e adevarat ce i`a zis fratelui meucrying. Va rog mult ajutati`ma! Dau fundita si vot.Va rog mult!

Răspuns Câştigător
| Micutu23 a răspuns:

Abordarea directa cred ca e cea mai buna solutie. Daca esti timida si nu vrei sa faci tu primul pas, creeaza pentru el o situtie in care sa speri ca iti va spune ca vreti sa fiti impreuna. Cauta si tu un eveniment sau... ceva. Spune-i sa mearga cu tine pana la o colega de clasa ca nu vrei sa mergi singura. Daca va accepta inseamna ca are interes fata de tine. Si daca nu e atat de timid ca si tine atunci asta ar fi ocazia potrivita pentru asta. Eventual la intoarcere propune-i sa mergi prin parc. Trebuie sa tragi un pic de timpul in care sunteti doar voi 2. Acum totul depinde de tine si de el.
Care din voi se hotaraste sa spuna celuilalt ce simte.

4 răspunsuri:
| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Tu eu ti-am zis la coala ce trebuie facuthee hee
sper ca nu mai trebuie si aicitongue
funda?:*

| Micutu23 a răspuns:

Incearca sa vorbesti ...cu fratele tau. Ce parere are el despre baiatul respectiv. Din moment ce i-a spus lui chestia asta inseamna ca au o prietenie destul de stransa.

| Micutu23 a răspuns:

Vorbeste cu fratele tau despre el. Incearca sa afli care este parerea lui. Ce fel de baiat e. Din moment ce i-a spus fratelui tau ca te place inseamna ca au prietenie destul de buna. Daca nu vrei sa-l implici pe fratele tau in chestia asta. Cerei baiatului numarul de telefon si intrebal ce planuri are pentru weekend si daca i-ar face placere sa iesit la o plimbare in parc. Ca prietena cu care ieseai de obicei va fi plecata.

| ღჩօოჩօղყƙღ explică:

Multumesc mult pentru raspuns dar am uitat sa spun ceva despre el:este la o alta scoala (cu 2 ani mai mare ca mine si ne intalnim doar la biserica(sunt pocaita)sau foarte rar il vad in oras)