| Rallu a întrebat:

Help please! Deci vreau sa ma despart de un baiat, nu merge nimic intre noi. El ma iubeşte (mi-a demonstrat), eu nu prea, Aş vrea sa-i zic ca vreau sa ne despartim cat mai,, dulce". Ma gandeam sa-i trimit un sms, ce pot sa-i spun? cum? dati`mi un exemplu. Mersi TPU!

Răspuns Câştigător
| Slow a răspuns:

Dupa parearea mea este o idee proasta sa te desparti de el prin telefon, pe mess sau printr-un sms. Cel mai bine ar fi sa discuti cu el fata in fata. Nu are rost sa te joci cu sentimentele lui daca nu tii la el. El te iubeste acum, dar daca va despartiti incet, incet ii va trece. Daca ramai cu el, sentimentele lui se vor intensifica, iar cand va afla ca tu de fapt nu simti nimic pentru el, durerea va fi si mai mare. Ii poti explica asta uitandu-te in ochii lui. Dupa aceea puteti ramane prieteni. Nu cred insa ca exista vreo despartire "draguta". In fond, macar pentru unul dintre parteneri despartirea doare si provoaca suferinta. inainte insa, fii sigura ca nu il mai vrei, ca apoi sa nu regreti! :*

6 răspunsuri:
| Rallu explică:

@ Slow:inainte insa, fii sigura ca nu il mai vrei, ca apoi sa nu regreti!
Ai mare dreptate, şi ştiu ca o sa`mi para rau, dar aşa e mai bine straight facebig grin

| Shawty a răspuns:

Buna Rallu. Daca ii drimiti un Sms va crede ca esti prea lasa sa ii spui in fata deci mai bine nu o faci.Eu zic sa ii spui fata in fata tot ce simti pentru el asa va intelege mult mai bine ideea. Te va intelege cu siguranta... nici lui nu cred ca ii convine sa fie cu o fata care nu tine la el deci mai bine ii spui tot ceea ce simti. Sper ce ti-am fost de ajutor.Succes.Vot/Funda?

| Adriannae a răspuns:

Daca ii trimit sms nu o sa fie cu nimic mai dulce despartirea. Dovedeste-i ca iti pasa cat de cat de el si spune-i asta in fata.

| ElecktroFloweR a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa fi o fire puternica si sa ii spui in fata dar asta depinde de tine trebuie sa fi sincera, din inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce? nu merge? santeti prieteni nu? ce nu merge? sau ce asteptai tu sa se intample si nu a fost? spune-i direct; baa fraiere eu ma grabesc ca nu am timp.HAI.si el o sa te intrebe; unde? si atunci ii arati.

| BluePrint a răspuns:

Daca vrei sa fie "dulce", fa un tort si scrie pe el "bye, bye!". Daca vrei sa fie normala, stai de vorba fata in fata.