| dea_4882 a întrebat:

Ceao. dati-mi va rog un sfat. as vrea sa ma despart de prietenul meu. dar nu stiu cum sa ii spun. de 2 luni suntem impreuna. el spune ca ma iubeste dar nu prea mi-a demonstrat. eu il iubeam si il iubesc foarte mult. daar m-am saturat de indiferenta lui. mersi mult.

1 răspuns:
| Aegyo a răspuns:

Pai, uite sfatul meu:

1. Cum am mai zis inainte, iubirea nu se spune in cuvine, SE SIMTE. Bine, se si demonstreaza dar asa nu inseamna ca trebuie sa iti ia toata ziua cadouri si sa te scoata in oras, pentru ca asta ar fi considerat interes material din partea ta deci nu e o varianta straight face

2. Vorbeste cu el despre asta, spune-i ca vrei sa iesiti undeva, poate chiar si cu prietenii si vezi cum se comporta cu tine in fata lor. Daca se distanteaza de tine in timpul intalnirii inseamna ca el nu vrea sa stie lumea ca sunteti impreuna, ceea ce e destul de dubios thinking

3. Daca va continua cu semne de genul acesta (cum am zis mai sus, sau incearca sa incepi o cearta minora, si vezi cum reactioneaza, daca se duce la alta; daca da, lasa-l naibii!), atunci ii spui foarte frumos ca te-ai saturat sa-l vezi facand chestii de genul acesta. Si sa stii ca NU merita da iubesti o persoana care nu te iubeste... In fine acum eu nu iti spun sa te desparti de el, poate doar fa "o pauza" si vezi cum reactioneaza el... Ma rog ti-am spus parerea mea, sper sa nu suferi happy

Bye :* Bafta multa :X