| Gabitzu_Gabriel_1968 a întrebat:

Ma puteti ajuta? vreau sa merg intr-o excursie de 3 zile in Romania. Dar nu stiu unde, ma puteti ajuta cu niste sugestii?

5 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Sugerez să mergi în Hunedoara. Ai ce vizita, iar dacă alegi marea n-ai timp să faci mai nimic.
Hunedora, Timişoara, Sighişoara, Bucureşti... Cam pe aici ai ce face. laughing

| Vlach a răspuns:

In nordul dambovitei, in sudul brasovului, in Brasov, in valea prahovei

| Joker11 a răspuns:

La mare, La munte, in tabara, la Paris etc.

| Julia_Julia_1984 a răspuns:

Buna,

Am sa-ti dau mai multe sugestii:

1. Targu Mures( sugestie de cazare super, am fost si eu : http://darina.ro/hotel-darina/hotel-mures iti recomand si mancarea care este foarte buna.) + Alba Iulia( eu am stat doar o jumatate de zi, nu iti pot da sugestie de cazare) si Sibiu(nu mai stiu cum se numea hotelul)

2. Moeciu de Sus, unde sunt multe de vazut iar ca si cazare iti recomand http://www.pensiunea-arnica.ro/, voi merge si eu de Sf. Maria acolo

3. Daca vrei la mare, nu stiu ce sugestie sa-ti dau, nu am mai fost de mult timp la mare in Romania

4. Poti merge doar la Alba Iulia si sa stai 3 zile, pentru ca cetatea este foarte mare, eu ti-am zis am stat numai o jumatate de zi pentru ca trebuia sa ajungem la Sibiu dar nu am reusit sa merg nici un sfert din ea.

5. Poti face un traseu Galati+Iasi si sa te intorci pe la Piatra Neamt, Targu Mures, Sighisoara

Astea sunt sugestiile mele!

Sper ca te-am ajutat!
O zi placuta in continuare!(Funditaa?)

| Bluefighter a răspuns:

Locuri frumoase de vizitat în România sunt o grămadă, dar acum depinde unde îţi place mai mult, la mare sau la munte. La mare, eu îţi recomand Costineşti, pentru ca sunt foarte multe magazine, si de pe faleză, dimineaţa, poţi urmări un răsărit cu adevarat spectaculos. La munte, sunt mai multe locuri faine,, precum Moeciu de sus sau de jos, Breaza, Braşov, si multe alte locuri unde peisajul este superb. Pensiunile si hotelurile nu sunt foarte scumpe, dar depinde si de proprietarul clădirii.În orice caz, vacanţa plăcută!