| xoxo5 a întrebat:

mama mea este la serviciu si eu sunt singura acasa si nu stiu ce sa-i fac pana vine ca de exemplu o surpriza ceva de genu asta. Va rog vreau raspunsuri!
La cele mai rapide raspunsuri... dau ID-ul eu laughing) pup

4 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Curatenie si atat!

Daca ai timp de te plictisesti atunci apuca-te de impletit si crosetat.

Eu am facut o gramada de surprize... nu prea placute... si mi-i cam greu sa le divulg, din cauza ca se poate intampla si mai rau.

| xoxo5 explică (pentru NGheorghe):

Ahaaa.

| NGheorghe a răspuns (pentru xoxo5):

Ahaaa! Ahaaa, ce? Nu-ti place sa impletesti? Păi, intentia nu a fost sa te conving [ desi este o activitate foarte feminina, bluzitele impletite sunt cele mai originale(cadouri), si poti sa impletesti in timp ce inveti, discuti cu lumea, pierzi vremea degeaba uitandu-te la TV] dar am avut o vecina care a invatat vreo 20-30 de modele si pot sa zic ca le lasa pe toate vecinele si prietenele ei cu gura cascata... iar cand erau afara eu le enervam si mai mult zicand: "Vezi bluza de pe ea? ieri a inceput-o si azi o poarta." Intotdeauna raspunsul ei/lor era: "Nu, cred!" (exact ce-mi trebuia mie) ca sa raspund cu:"Vezi ce a inceput? Hai maine sa vezi cum ii sta?
-Nu cred!
-Nu trebuie sa crezi! Hai mâ...
-Nu cre...
-Pleaca si hai mâ...
-Nu cred
bis si bis

împletitul nu-i o ață pe deget, iar modelele sunt o adevărata matematica, creativitate, design.

Cat despre surprize, poti sa pui pasta de dinti sub clanta de la usa de la intrare si apoi sa infunzi robinetele(bucatarie si bai) cu dopuri decupate dintr-o radiera mai groasa si lipite cu Super Glue.
... să nu uiți robinetul de la cadă și duș.

| lauramonica2 a răspuns:

Pai uitate pe Youtube la fetele care fac videoclip-uri despre make-up, de exemplu https://www.youtube.com/channel/UCSBnPxrsov9hHc4Uedwfiow are niste videoclipuri foarte tari sau Homemadebyelena sau Comanecialexadra sau Misscatiblack sau makeupbymllelorraine sau tequila1428(ea nu face videoclip-uri despre make-up dar face cu adevar si provocare, scurtmetraje etc.).Ele au videoclipuri foarte interesante.Sau uitate la Dozadehas o sa razi cu pofta! Sau fai mamei tale curatenie, sau fa-i cina.Fai niste cartofi prajiti cu oua si pune intr-o farfurie ketchup si pune-i intr-un pahar suc si fai ornamente din mancare.