| МŶĶÁŶ a întrebat:

N-am mai pus de mult o intrebare pe TPU...
As vrea sa va cer o parere
Am 1 metru si 54 cm si 54 kilograme, si am 12 ani si 5 luni
Este bine? Sau trebuie sa slabesc?
Vreau sa stiu daca merg cu bicicleta 2h pe zi slabesc daca merg toata vacanta?
Si merita sa-mi iau abonament la sala
E 100 lei pe luna dar are si sauna si cardio si toate prostiile...
P. S: Vacanta placuta!

Răspuns Câştigător
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Esti cam grasut/a adica normal ar trabui inaltimea minus 10 kg.
Adica ar trabui asa : 54 - 10 = 42 kg.
La sala nu te duce...mai bine iesi cu bicicleta, role fa joging
SI da daca merci 2 ore cu bicicleta e forte bine happy

bafta si vacanta placutaa!

7 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

@Gargaritza rolling on the floor) nu stiu unde imi era capul laughing))
Trebuia sa scriu 44 laughing

| Zippy a răspuns:

La greutate nu ma bag(desi cred ca trebuie sa slabesti), dar nu merita sa platesti 100 lei daca poti merge cu bicicleta. oricum la unele sali nu te poti inscrie daca nu ai 17 ani decat daca ai nu stiu ce de la medic

| Casandra a răspuns:

Esti cam plintuta...ar trebui sa faci sport

| Gargaritza_4806 a răspuns:

DeeaAndreea pentru calculul de mai sus ai un 10 la matematicarolling on the floor))

| Gargaritza_4806 a răspuns:

Oricum ai fost amuzantalaughing) :*

| Zapa12 a răspuns:

Nu esti grasa...dar in mod normal ar trebui sa ai cu 10kg mai putin decat inaltimea. la 1, 54, 44 de kg, asta se aplica la adulti, copii pot avea si in + - pentru ca sunt in curs de dezvoltarehappy

| enny_4220 a răspuns:

Trebuie sa slabesti.
te sfatuiesc regim si sporg.
fara sala pentru ca daca te apuci de ia si apoi te lasi o sa se acumleze mai repede si mai mult greutate
bicicleta e buna...dar dupa ea sa faci cateva ture alerg si exercitii in casa