| Minalore a întrebat:

ofer funda pentru cea mai buna idee! Voi cand va plictisiti ce faceti ca sa va faceti de lucru? Cred ca va e mai usor sa raspundeti daca va spun ca am 11 ani, sunt o fire foarte creativa si imi place mult arta (picturi, desene sau arta facuta din obiecte - ex: un castel facut din scobitori-nu ca as fi incercat vreodata, dar as incerca)

Răspuns Câştigător
| LostHappiness a răspuns:

Pai de ce nu incerci? happy Ai putea sa incerci sa desenezi cu model-photo [nu stiu daca am spus bine numele, era ceva de genul], adica te iei dupa o poza gasita pe net si o desenezi chiar tu. Sau chiar poti sa faci curatienie in camera ta laughing Stiu ca suna ciudat, dar multi cand se plictisesc de mor fac curat. Poti sa incerci sa iti faci si singurica bratari sau lantisoare din margelute. happy Sper ca te-am ajutat. Succes!

16 răspunsuri:
| ArtisticWorld a răspuns:

Fa si tu niste bezi desenata sau caricaturi. I hope i helped you!

| Minalore explică:

Aveti o gramada de idei creative care imi plac nu cred ca voi putea alege un castigator asa usor si app stiu ft bine site-l desenatori, nu imi prea place mai ales ca acum utilizatorii au intrat in greva, in fine sa revenim... Cine va primi funda cu siguranta a avut ideile cele mai bune.

| Minalore explică:

Sper sa observati ca am dat vot (inteligent+ folositor) persoanelor care au dat idei bune, asa vor sti ca au avut idei bune... De fapt nici nu stiu daca am ales bine sa dau fundita lui BreakingMe, intr-adevar a avut o idee buna dar mpoate ca ale voastre, celorlalti sunt mai distractive...

| JustDeedee a răspuns:

Si mie imi place arta! Cand ma plictisesc si nu mai am idei sau inspiratie caut fel de fel de imagini pe care incerc sa le pictez sau sa le schitez si mai adaug cateva detalii.
Poti iesi cu fetele, mai radeti, mai barfiti si trece timpul.
Daca tot ai spus ca-ti place arta poti citi o carte despre arta, mai inveti chestii noi. happy

| wPapy a răspuns:

Vb cu cea/cel mai bun/a prieten/a a ta prin sms-uri...
Eu asa fac cand ma plictisesc...

Răspuns utilizator avertizat
| frumusikasuper1000322 a răspuns:

Uite ce ai zis tu cu castelul de scobitorihappybig grin sau scrie pe google cum fac un iepure din hartie sau un liliac o lebada ceva sa pictezi eu de expemplu daca nu ploua ies cu prietenii sa ne jucam in fata portii

| frumusikasuper1000322 a răspuns:

Fundita?happy

| IoanaKincaid a răspuns:

Eu cand ma plictisesc si am chef sa fac lucruri creative ma apuc sa fac colaje. Iau toate revistele din casa si decupez tot ceea ce imi place si ma pasioneaza, le decupez si le lipesc pe o foaie, pe care o pictez.

| ArtemisD a răspuns:

Buna.de exemplu ai putea sa desenzi. Daca iiti place.batting eyelashes.:*

| z0z0x a răspuns:

Intra pe www.desenatori.ro si pur si simplu deseneaza! :) dar fa-ti un cont prima data, pentru ca daca desenezi ceva ce o sati placa o sa se salveze ca necunoscut si nu o sal mai gasesti. Sau descarcati un joc gen sims, IMVU sau din astea pe care sa te joci cand n-ai ce face, pe mine cateodata cand vede mama ca ma plictisesc ma pune cu mana pe carte :))

| 111111111111111 a răspuns:

Inceraca sa faci o lebada din origami.cauta pe net cum se face.asta ar trebui sa iti ia cam o saptamana sa o faci, si e foarte distractiv,, nici nu stii cand a trecut timpul!

| Tenisi a răspuns:

Buna!
Poti incerca sa faci o compunere frumoasa despre cum ti-ai petrecut vara sau poti picta un moment haios din vacanta.
Poti face un panou din scartaitoare pe care sa lipesti frunze si flori presate si poze cu tine din vara asta si sa scrii mare pe el cu material textil sau cu diferite acuarele si sclipiciuri "Adio vara!" apoi sa scrii mai jos cu carioca niste versuri cu rime compuse de tine despre ce ai facut tu in vacanta de vara! Daca se apropie ziua de nastere a unui coleg sau al unei rude de-ale tale poti sa-i faci o felicitare! Daca este fata o poti face gen Hannah Montana sau daca este baiat Spiderman. O idee mai haioasa: poti lipi pe un carton gros pictat cu acuarela macaroane in forma de ce vrei tu (poti face un fluture sau un iepuras ori poti scrie cu macaroane numele tau pe el). Daca ai o pereche de tenisi la indemana (si daca ai acordul parintilor pentru asta) poti scrie pe ei cu diferite culori numele tau sau poti desena pe ei multe stelute sau inimioare fete zambarete si ce-ti trece prin cap.
Daca ai imaginatie poti face orice! Eu de ex. nu m-a plictisit nicio data in viata mea! Nu stiu ce inseamna acel cuvand si nici nu vreau sa aflu. Sper ca te-am ajutat! Funda plss?

| Capriciosa a răspuns:

Pai daca esti asa de creativa ar trebui sa stii ce sa faci.

Te pup, pa.

| InocentAngelGirl a răspuns:

Daca te plictisesti, am cateva idei care ti-ar place: poti sa faci un castel din mai multe pachete de carti de joc, poti sa faci o casa pentru pasaari din ca ai prin casa, poti sa faci o papusa sin materiale textile, poti sa faci animale sau capete de oameni din fructe si legume, un colaj cu lumea ta de vis, etc. Daca iti place poti sa desenezi si pe calc pe desenatori.ro, ca sa incerci ceva nou. Iar idee cu castelul din scobitori e grozava, as incerca si eu s-o fac. Daca mai vrei idei poti sa te gandesti la ce-ti palce tie cel mai mult si sa-l pui pe o foaie in dif moduri, cum ar fi din cereale: orez, seminte, grau etc. spersa-ti placa ideile mele. Eu sunt de asemenea creativa si daca mai vrei idei sa-mi spui. big hug love struck :*

| InocentAngelGirl a răspuns:

Iar daca iti place Japonia, poti sa cauti pe net modele de origami si sa faci chiar tu. Sau ce am mai facut eu sunt stelute din hartie: iei o hartie patrata si o impaturesti apoi decupezi cu o foarfecuta de unghii modele, iar cand o despaturesti gata steluta. Eu mi le-am pus si pe draperie, arata ffff bine mai ales daca sunt si colorate. Sper ca ai inteles la ce ma refer.winking