| anonim_4396 a întrebat:

Pe facebook am 3 albume si intr-unul am 62(cele mai multe). Cum fac sa`mi bag pozele pe celelalte albume? Fundita +vot
P. s: vreau raspunsuri cat mai repede plsss:*

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Facebook -> Cum pot sa mut poze intre albume?

Pentru a muta poze individuale intre albumele create, urmati acesti pasi:

1. Mergeti la vizualizarea ampla a unui album existent.

2. Selectati „Editati informatiile albumului" in partea stanga jos a paginii.

3. Selectati eticheta „Editati poze".

4. Selectati albumul destinatie din expansiunea albumului sub fiecare poza ce doriti sa o mutati.

5. Faceti clic pe „Salvati schimbarile".

Retineti ca aceasta optiune va fi disponibila doar pentru albumele ce le-ati creat. Albumele ce sunt compilate automat, precum imaginile de profil, incarcarile mobile, si albumele cu poze de profil nu pot fi editate in acest fel.

Retineti ca nu veti vedea un link de „Adaugati mai multe poze" pe pozele de perete, imcarcarile mobile sau albumele cu poze de profil. Aceste albume sunt copilate automat cand incarcati poze intr-un mod specific.

-Pozele de perete vor fi adaugate cand faceti clic pe „Poze" din partea de sus a profilului sau a paginii de start si selectati „Incarca o poza" pentru a imparti o poza fara sa creati un album nou.

-Incarcari mobile vor fi adaugate cand incarcati o poza [folosind dispozitivul dvs. mobil ] sau adresa unica de mail mobila (gasita pe http://www.facebook.com/mobile )

-Pozele de profil vor fi adaugate cand adaugati sau schimbati imaginea de profil.

Bafta!