| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU peste 2 zile merg la mare cu o prietena. Ieri am vrut sa iesim in oras dar se facuse prea tarziu asa ca eu am renuntat [ am preferat sa stau singura acasa]. Ea m-a sunat la un moment dat si i-am inchis telefonul deoarece erau parintii langa mine si purtam o conversatie.[ stiu ca nu trebuia sa ii inchid] Apoi mi-a trimis mesaj "vii odata?" si nu i-am mai spus nimic. Ce sa fac imi e jena acum de cum am procedat si mai ales ca i-am inchis telu si nu i-am zis nimic. Urmeaza sa mergem impreuna in vacanta si nu stiu cum sa reactionez daca va aduce vorba de ziua de ieri. [ am mai postat o data intrebarea]

12 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Explică -i situația, fii sincer, dacă există sinceritate, înțelegere și respect în relația voastră cu siguranță va înțelege.
Distracție plăcută în vacanță, pa, pa!

| anonim_4396 explică (pentru Maariiaa):

Mersi! Ps: sunt fata [toti cei care au vrut sa ma ajute cred ca sunt baiat]-cel putin asta reiese din ce mi-au scrtis-m =]]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sillvia6 are dreptate

| charlotee a răspuns:

Ii spui ce sa intampat nu ii nimica grav. daca tot iti este prietena nu o sa se supere din atata, lamures-te situatie e probabil jenant dar nu poti sa eviti la nesfarsit ce s-a intamplattongue

| UnNumeMic a răspuns:

Daca este o prietena ADEVARATA v-a intelege.Acesta poate fi si uh test de prietenie adevarata si de cat de stransa este.Deoarece a fost o discutie cu parintii ar trebui s ainteleaga si ea ca e ceva putin mai delicat.Totusi este vorba de familie care in 90% din cazuri este cea mai importanta. Sper sa te intelega prietena ta si ca ti-am fost de ajutor.:*

| sillvia6 a răspuns:

Explica-i situatia cu capul sus. Care e problema pana la urma, te simti prost?

| anonim_4396 explică (pentru sillvia6):

Da straight face

| Bianche23 a răspuns:

Pur si simplu ii spui am avut o discutie cu parintii mei si nu am putut sa iti raspund la telefon, ii explici situatia daca iti este cu adevarat prietena va intelege... happy

| nyisztorantonia a răspuns:

Poi lao fata ii place sa nu fie mintita, iar tu ai face bine sa deschizi discutia despre ziua respectiva si sa-i spui ce s-a petrecut si ca iti pare foarte rau pentru ceea ce s-a intplat si daca te poate ierta ca nu se va mai intamplat. Eu iti urez SUCCES!

| anonim_4396 explică (pentru nyisztorantonia):

Stiu! Si eu sunt fata...nu stiu cum sa iti spun =]]] :]]

| DeleteD a răspuns:

Pffoai zii asa ca iti ceri iertare ii dai niste flori ii spui co iubesti si ca nu puteai ca erai ocupat cu parinti.

| anonim_4396 explică (pentru DeleteD):

Ce naiba =]] sunt fata! :]] Toti credeti ca sunt baiat [asta reiese din ce mi-ati spus]