| Albert9928 a întrebat:

este in legătura despre fosta mea prietena pe care are 17 ani. Rețin că nu mai vorbeam deloc într-un timp ci acum o săptămâna făcusem live pe "Facebook", pe care ea a intrat și a trimis doua emoticoane râzând, eu am adăugat-o in live și am început să vorbim, glumim. I-am spus ca sa ieșim afara și sa ne vedem. Ea a zis ca da, ca iese și ne întâlnim. Am închis eu live-ul frumos m-am dus spre casa să mă schimb și am sunat-o, am întrebat-o daca mai iese pe care a spus ca da. Era și sorsa lângă ea și trebuia ca sorsa să se întâlnească cu prietenul ei și ea sa fie cu ea, automat ieșirea noastră sa anulat. I-am spus ca închid și mai vorbim daca e, pe care ea a spus "ieșim alta data, dacă vrei." Eu i-am răspuns cu vedem. Am lăsat-o 4-5 zile așa fără săi scriu sau ceva și i-am dat mesaj cu un simplu, "ce faci?" Ea bineînțeles nu mi-a răspuns, nu mi-a dat Seen, dar in schimb se uita pe story-ul postat. Ce as putea înțelege prin asta? Este destul de greu sa descifrezi intențiile unei femei. Ea mai simte ceva pentru mine? Indiferenta ajuta?
Un sfat ar fi bine primit din partea voastră.

14 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca nu vrea neaparat sa fie cu tine dar te tine in priza pe Facebook sau oriunde altudeva ca sa vada fetele ca nu esti disponibil

| Albert9928 explică (pentru Freya1):

Dece ar face asta, nu as găsi rostul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Albert9928):

Au o minte diabolica fetele, te vor doar pentru ele chiar si non-sexual. Aratai ca mai ai si alte de ales asta le place, daca stiu ca esti doar cu ele si le placi pleaca de langa tine

| Albert9928 explică (pentru anonim_4396):

Bine punctat, indiferenta o va face sa înțeleagă greșeală pe-care a făcut-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele isi schimba parerile de la o zi la alta din cauza emotiilor si starii care e in acel moment. Tu trebuia sa o scoti in acel moment, trebuia sa te inviti singur cu ea, sa fie o intalnire in 4 ca doar se simtea singura.
Eu zic ca a fost doar un test sa vada daca chiar vrei sa iesi, poate se simtea si panicata sa fiti doar voi doi.

| Albert9928 explică (pentru anonim_4396):

M-am și auto-invitat sa ieșim in 4, chiar nu mă deranja cu absolut nimic. Ea părea incantata și de acord in care sorsa nu a vrut asta. (Sorsa a umblat cu prietenul meu ce-l mai bun).

| munteanuionvictor a răspuns:

Cred că mai simte ceva pentru tine. Poate e ocupată cu niște probleme personale. Trebuie să stai liniștit un timp (2, 3 zile)după care să o întrebi ce mai face.

| Albert9928 explică (pentru munteanuionvictor):

O dată ce nu mi-a răspuns la mesaj aș părea insistent să o mai caut.

| BAD17 a răspuns:

"Salut TPU, este in legătura despre fosta mea prietena pe care are 17 ani."Stii in cazul asta nu se foloseste "pe care", esti cumva una dintre acele persoane care pun "pe care"peste tot?

| Albert9928 explică (pentru BAD17):

Nu neaparat, dacă asta te va ajuta pe vitor. Asta ai înțeles tu prin întrebare pusă? Ești paralel cu viața prietene.

| BAD17 a răspuns (pentru Albert9928):

Era doar o intrebare nu credeam ca o sa te deranjeze...

| kermit1312 a răspuns:

Nu trebuia sa o lasi atatea zile... daca vroiai neaparat sa te impaci cu ea trebuia sa o cauti tu a2a zi...

| Albert9928 explică (pentru kermit1312):

Ai dreptate, era orgoliul acela ca am fost refuzat într-un mod plăcut. laughing

| mihai3091 a răspuns:

In cazul tau, tu mai vrei sa fii cu ea, d-aia faci eforturi. Daca intr-adevar vrea sa mai aiba de-a face cu tine, te va cauta ea, va face ea eforturi. Daca deja te-a simtit ca mai vrei sa fii cu ea, te va trata cu indiferenta. N-o mai cauta. Daca intr-adevar vrea ceva, se va baga in seama.