| MariaIoana15 a întrebat:

Peste câteva zile voi pleca in Grecia și as vrea sa îmi dați niște idei de suveniruri pentru prieteni, va rog. Dau funda! Mulțumesc

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sunt diverse obiecte in locurile publice si aglomerate unde oamenii stau cu tarabele si vand de toate. Cumpara si tu in functie de cati bani ai si consideri ca merita sa cumperi. Distractie placuta in vacanta!

| Ivy86 a răspuns:

Depinde ce buget ai. Sunt magneți intre 1-3 euro, săpunuri de casa din măsline frumos ambalate, tricouri pe la 2 euro, ulei de măsline în sticluțe mici 3-10 euro, diverse seturi din prosop și mănușă de bucătărie, sticluțe mici de uzo etc. Contează și zona unde mergi, în Paralia Katerini e mai ieftin, pe insule mai scump.
Grecii sunt buni comercianți sigur găsești ceva.

| Andreea213 a răspuns:

Si eu zic tot magneti de frigider.

| deeajasmine a răspuns:

Sincer nu prea ai ce lua, depinde și unde mergi, dar poți lua niște magneți de frigider și poți să iei și ceva specific Grecesc cum ar fi Ouzo, este o băutură spirtoasă grecească foarte cunoscuta, consumată în principal în Grecia și Cipru, găsești multe sticle ambalate foarte frumos. Eu am lucrat acolo și asta am luat pentru tata si unchiul meu iar pentru femei am luat magneți de frigider și set de șorțuri cu mănuși de bucătărie cu peisaje din Grecia.

| Cristi3000 a răspuns:

O idee buna sunt magnetii de frigider, nu ocupa spatiu si nu incurca pe nimeni...