| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Buna TPU! Stiti metode pentru a-mi creste parul mai repede? In afara folosirii uleiului de ricin. Funda

9 răspunsuri:
| Upz0r3 a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......ai_repede! aici e tot ce ai nevoie sa stii.

| faaalyoana a răspuns:

Tunde-ti varfurile in fiecare luna cate 1 cm, si ai sa vezi ce frumos creste.
La mine functioneaza.

| Here4u a răspuns:

Tine-l in coada impletita non-stop timp de 1-2 saptamani/na. Eu asa il tin si am parul mai lung de fund.winking

| Tzukushi a răspuns:

Hei, eu folosesc aceste sfaturi!
le poti incerca si tu
te pup

http://www.sfaturilemariei.com/......a-parului/

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Buna! Eu stii cum am facut? Ca a trebuit acum ceva timp sa ma tund la nr.1, si ca sa imi creasca mai repede, am facut intr-un bol, o mixtura, sau ceva de genu'! Am pus asa:2-3 oua, niste sampon, niste crema de maini, ulei de maslina, 2 linguri, si le-am amestecat.Si mi-am dat pe par, si stii ce repede mi-a crescut? Pe cuvantu'meu!

| NinjaMan1853 a răspuns:

Pasul 1
Daca te chinui sa faci parul sa creasca mai repede dupa ce l-ai "omorat" (prin numeroase produse cosmetice, coafat excesiv, placa de par, foehn, etc) nu vei reusi. Mai mult de atat, un par deteriorat are un ritm de crestere mult mai lent.

Pasul 2
Un deficit de vitamine ar fi cauza care sta intre tine si un par lung. Intra in cel mai apropiata farmacie si cauta vitamina A, B, C si E. De obicei, gasesti un complex de vitamine care le contine pe toate acestea. Nici un complex de vitamine conceput special pentru piele sanatoasa si cresterea unghiilor si a parului nu e de lepadat. Aceasta constituie solutia cea mai buna - rezultatele nu vor intarzia sa apara dupa cateva saptamani.

Pasul 3
Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!

Pasul 4
Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta in timp ce te uiti la televizor, inainte de culcare sau chiar cand te speli pe cap.

| TroJaNu4U a răspuns:

Pasul 1
Daca te chinui sa faci parul sa creasca mai repede dupa ce l-ai "omorat" (prin numeroase produse cosmetice, coafat excesiv, placa de par, foehn, etc) nu vei reusi. Mai mult de atat, un par deteriorat are un ritm de crestere mult mai lent.

Pasul 2
Un deficit de vitamine ar fi cauza care sta intre tine si un par lung. Intra in cel mai apropiata farmacie si cauta vitamina A, B, C si E. De obicei, gasesti un complex de vitamine care le contine pe toate acestea. Nici un complex de vitamine conceput special pentru piele sanatoasa si cresterea unghiilor si a parului nu e de lepadat. Aceasta constituie solutia cea mai buna - rezultatele nu vor intarzia sa apara dupa cateva saptamani.

Pasul 3
Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!

Pasul 4
Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta in timp ce te uiti la televizor, inainte de culcare sau chiar cand te speli pe cap.
FUnda?

| claudia0499 a răspuns:

Buna! Clatesteti parul cu bere iti face parul moale si iti si creste