| onlymeme a întrebat:

Ce metode de epilat cunoasteti in afara de crema care nu-i buna de nimic si creste ff repede parul?
si bigul este bun dar creste tot cam asa de repede
dau funakiss

Răspuns Câştigător
| R9kitty a răspuns:

Cea mai buna metoda pentru epilat e aparatul epilator, care te tine cam 2 saptamani, dar doare un pic. Cea mai buna marca este Silk-Epil si nu sunt scumpe.(il poti lua de la domo cu 80-200 lei):
http://www.domo.ro/Electrocasnice/Ingrijire_personala/Epilatoare

Daca nu ai aparat, poti incerca ceara, care si ea este la fel de buna, si te tine tot cam 2 saptamani., dar te doare putin.(Le gasesti in super-marketuri, ceele mai bune sunt de la Veet)

Ambele metode sunt bune. Bye bye si sper ca team ajuta. pup

15 răspunsuri:
| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Cu aparatul. Sper ca am fost de ajutorbig grin

| doar.pt.voi. a răspuns:

Ar fi ceara, aparatul de ras, bicul, crema si epilatul definitiv. funda?

| Ruxiii a răspuns:

Epilatul cu ceara
Epilatul brazilian (cu zahar)
Cu epilatorul
Benzi de ceara
Epilarea cu laser(sau permanenta) (costa si dupa o anumita perioada de timp parul creste la loc)

| Stelutssa a răspuns:

Ceara e o metoda destul de buna, dar sa stii sa o folosesti.
Mai bine te`ai duce la un salon si te face acolo cu ceara si nu e scump. Sper ca te-am ajutat kiss:*

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Cu ceara.cu benzi depilatoare.sau iti cumperi un epilator bun si nu mai dai banii in fiecare zi pe creme sau bicuri sau biguri cum s'o spunelaughing

| zinsi a răspuns:

Ceara tine cam 1 luna jumatate sau doua depinde...
sau epilatorul

| onlymeme explică:

Pai mai schizophrenic taiele tu ca mie imi folosesc
big grin

| Smile_3473 a răspuns:

Eu am epilator de la brawn si e foarte bun.

| Mara a răspuns:

Epilatul cu cearahappy

| andreetgv a răspuns:

Epilator, ceara si cam atat

| Alessandraaaa a răspuns:

Ceara epilatorie, epilator:X:X:Xeu asta folosesc:*

| MiihaxD a răspuns:

Eu ma epilez la salon cu ceara si a inceput sa mi se rareasca parul si acum in luna august trebuie sa ma duc iar sa ma faca si nu am foarte mult par si ma tine cam o luna.Eu ti-as recomanda sa te duci la un salon si nu e nici foarte scumphappy

| aNda15 a răspuns:

Pai alte metode ar fi sa te epilezi cu ceara sau cu aparatul de epilat...doare, dar nu iti creste asa de repede parul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilatorul sau ceara.

| gabor_8975 a răspuns:

Taieti picioarele
si nu o sa mai creasca delocbig grin