| Sorrynel a întrebat:

in ultimul timp ( 2 luni ) mi-au aparut niste cosuri pe frunte, cateva mari, restul micute, cum as putea sa scap de ele inainte de scoala, fara sa cumpar nu stiu ce crema, am si parul mai lung pentru un baiat ( breton pana in ochi ), sunt in clasa a-7-a ( trec anul acesta ), FUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Incearca sa iti pastrezi fata curata, sa te speli mai des pe fata fiindca e posibil c acele cosuri sa fi apartu in urma pfarului si a transpiratiei prezente frecvent vara. dca nu trec eu zic sa consulti un dermatolog pentru a nu ramane cu urme in piele din cauza acestora. acesta va sti ce e de facut si din ce cauza iti apar si cu cat incepi un tratament mai repede cu atat vei stopa aparitia altor cosuri noi.

3 răspunsuri:
| loveyouforever a răspuns:

Alea nu cred ca st cosurihappy
daca zici ca ai breton si il lasi pe frunte, ar putea sa fie bubite din cauza transpiratiei...

daca esti sigur ca sunt cosuri asteapta sa coaca si le storcibig grin
bafta... sper ca te-am ajutat...

funda?love struck

| Puffy1721 a răspuns:

Buna Sorrynel. Poti incerca sa iti faci de 3-4 ori pe saptamana o masca cu un galbenus de ou si o lingurita de ulei de masline. Pe mine m-a ajutat. Saaau incearca si sa dai cu fond de ten de la Avon pentru ca iti usuca cosurile. Si eu am breton. :d funda? happy

| Sorrynel explică:

Hei, "m-am pastrat curat", n-a mers, le-am lasat sa se coaca, apoi le-am spart, si sau facut mai mari si acum ma dor. Alte solutii mai aveti?