| SmileyUnicorn a întrebat:

TPU! happy
Sutem un grup de 3 prietene foarte bune. Ne intelegem etrem de bine de peste 2 ani. De un timp una dintre ele a devenit foarte nesimtita si aroganta si a inceput sa iasa cu alte fete. Eu si cealalta prietena suntem foarte suparate pe ea, dar nu avem curaul sa-i spunem in fata ca ne supara pentru ca este foarte razbunatoare. Ce putem face? Multumesc anticipat! happy

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Excludeti o din grupul vostru!

| SmileyUnicorn explică (pentru VadTot):

Cred ca asta va fi urmatoarea varianta sad

| DeeaDee18 a răspuns:

Pai spunetii ADEVARUL! E cea mai buna cale, e mai bine asa decat sa suferiti din cauza ei. E foarte Razbunatoare? Pai..nu stiu.dar tot cred ca trebuie sa ii sputeti tot ce simtiti si mai sputeti sa se schimbe si daca nu se va schimba excudeti-o din grupul vostru.

| BPAndrei a răspuns:

Mai intai trebuie sa intelegeti ca aveti dreptul sa aveti si alti/e prieteni/e. Daca vi se pare nesimtita/aroganta, incercati sa aflati de la ea motivul, si daca ajungeti la concluzia ca nu mai puteti sa fiti "foarte bune prietene", asta este, dar macar vorbiti cu ea.

| SmileyUnicorn explică (pentru BPAndrei):

Am incercat sa vorbim cu ea, dar nu ne asculta, iar daca ii zicem ca este aroganta, se supara pe noi. Cred ca prietenia asta nu mai rezista mult.

| BPAndrei a răspuns (pentru SmileyUnicorn):

Daca deja ati purtat aceasta discutie, iar ea nu da nici o explicatie pentru comportamentul ei, atunci nu va ramane decat sa o excludeti din grup, cum spune VadTot